Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

ÚPLNĚ PRVNÍ OCHUTNÁVKA Z POKRAČOVÁNÍ VELEÚSPĚŠNÉHO VYŠEHRADU JE TADY. NATÁČENÍ PRÁVĚ ZAČALO.

V kinech od 13. června

Pokud nepočítáme speciální uvedení starších snímků studia Ghibli, máme tu tento týden jen dvě premiéry. A obě novinky pochází z Francie. Máme prachy! je příběh několika lidí, které vyhrají v loterii. Je to ale vždycky opravdová výhra? Film jde do kin i s českým dabingem. Vítěz loňské divácké soutěže karlovarského festivalu Ve jménu cti dorazil po roce konečně do kin. Snímek o soubojích, cti i aplikace feminismu i v této oficiálně zakázané praxi se odehrává v Paříži roku 1887.

Máme prachy! (Francie, 2024)

Šance jedna ku 19 milionům. Pravděpodobnost, že vás zasáhne meteorit, je mnohem vyšší než šance, že vyhrajete v loterii. Pro naše šťastné výherce se sen rychle změní v noční můru a jejich životy se roztříští ve velkolepém ohňostroji této vzrušující černé komedie.

Máme prachy!
Heureux gagnants

Komedie
Francie, 2024, 103 min
Režie: Maxime Govare, Romain Choay
Scénář: Maxime Govare, Romain Choay
Kamera: Patrick Ghiringhelli
Hudba: Lionel Limiñana, David Menke
Hrají: Fabrice Eboué, Audrey Lamy, Anouk Grinberg, Pauline Clément, Louise Coldefy, Sami Outalbali, Victor Meutelet, Mathieu Lourdel, Yasin Houicha, Ayumi Roux, Guy Lecluyse, Sam Karmann, Inès Melab, Cyril Couton, Axel Mandron, Alban Aumard, Anne Charrier

Ve jménu cti (Francie, 2023)

Paříž, 1887. Duel je sice oficiálně zakázanou, ale stále běžnou praxí. A pro mnohé také jediným způsobem, jak si udržet svou čest. Clément Lacaze, mistr šermu, se marně snaží odradit svého synovce od nerovného souboje se zkušeným plukovníkem Berchèrem. Marie-Rose Astié de Valsayre, feministka, která bojuje za rovnoprávnost žen, se snaží dokázat, že čest není pouze mužskou záležitostí. Historický snímek herce a režiséra Vincenta Pereze efektně využívá jednotlivé varianty duelů – s kordy, pistolemi nebo s šavlemi na koních.

Ve jménu cti
Une affaire d’honneur

Drama / Historický
Francie, 2023, 101 min
Režie: Vincent Perez
Scénář: Vincent Perez, Karine Silla
Kamera: Lucie Baudinaud
Hudba: Jevgenij Galperin, Saša Galperin
Hrají: Roschdy Zem, Doria Tillier, Vincent Perez, Guillaume Gallienne, Damien Bonnard, Noham Edje, Pepe Lorente, Myriem Akeddiou, Eva Danino, Manda Touré, Raphaël Magnabosco, Franck Micque, Luc-Antoine Diquéro, Christian Sinniger, Pierre Rambaldi, Gérard Chaillou, Stéphane Boucher, Edouard Michelon, Christian Valsamidis, Nicolas de Lavergne, Michel Carliez, Vincent de Bouard

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast