Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

FESTIVAL NEJHORŠÍCH A BIZARNÍCH FILMŮ ZAČÍNÁ V PRAZE UŽ DNES. O FESTIVALU NARUBY VÍC TADY.

Kevin Costner chtěl natočit plnokrevný western, podařilo se, do kin jde Horizont: Americká sága (trailer)

Vítejte na starém dobrém divokém západě, který všichni milují! Horizont: Americká sága se odehrává během americké občanské války v 60. letech 19. století a představuje předválečné i poválečné období. Film je první částí plánované trilogie. První diváci Costnerův starosvětský western viděli letos v Cannes a reakce jsou dvojí: jedni ho vynášejí do nebes a chválí jej za povedenou expozici následného pokračování, druzí mu vyčítají velký počet postav a rozvleklost. Tři hodiny dlouhý spektákl uvidíme v českých kinech už 27. června.

Po úspěchu série Yellowstone se známý herec a režisér rozhodl splnit si svůj největší sen – natočit velkolepý historický film z divokého západu. Costnerův režijní debut Tanec s vlky (v němž si zahrál i hlavní roli) získal v roce 1991 sedm Oscarů, včetně ceny za nejlepší film a režii. Má za sebou role v takových trhácích, jako Osobní strážce nebo Robin Hood – Král zbojníků.

Horizont: Americká sága je Costnerovým prvním režijním počinem od filmu Krajina střelců z roku 2003. Kromě Costnera se ve filmu objevují další hvězdná jména: Jena Malone, Sienna Miller, Sam Worthington, Giovanni Ribisi, Luke Wilson nebo Will Patton.

-red-
foto/video: © Vertigo International 2024

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast