Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

ÚPLNĚ PRVNÍ OCHUTNÁVKA Z POKRAČOVÁNÍ VELEÚSPĚŠNÉHO VYŠEHRADU JE TADY. NATÁČENÍ PRÁVĚ ZAČALO.

Nevděčné bytosti: Olmo Omerzu natáčí dramedii o lásce, vraždě a dospívání

Po úspěšných snímcích Rodinný film, Všechno bude či Atlas ptáků přichází slovinský absolvent pražské FAMU Olmo Omerzu s dramatem s prvky komedie o lásce, vraždě a dospívání s názvem Nevděčné bytosti. Štáb má za sebou natáčení v Chorvatsku, v Praze a aktutálně natáčí v Brně. V hlavních rolích filmu se představí Barry Ward, Barbora Bobuľová, Timon Šturbej, Dexter Franc či Antonín Chmela. Snímek, jenž produkuje společnost Endorfilm Jiřího Konečného, vejde do kin příští rok.

Nevděčné bytosti – režisér Olmo Omerzu s herci

Zápas otce s dětmi na Jadranu

Scénář k filmu, který má za sebou natáčení v chorvatských lokacích, napsali Olmo Omerzu, Nebojša Pop-Tasić a Kasha Jandáčková. Vypráví příběh Davida, rozvedeného otce sedmnáctileté Kláry a třináctiletého Tea, který vyráží s dětmi o prázdninách kempovat pod stan na pobřeží Jadranu. David chce sám sobě dokázat, že alespoň jako otec ještě za něco stojí, což mu ale jeho dospívající děti vůbec neulehčují. Když Klára, která trpí poruchou příjmu potravy, uteče do města, kde se seznámí s místním osmnáctiletým floutkem Denisem, vítá David to, že alespoň začne z lásky jíst. Když se však Denisův otec, místní zbohatlík, se kterým měl Denis vyhrocené vztahy, stane obětí vraždy, začnou se věci zamotávat.

Nevděčné bytosti – Timon Šturbej, Dexter Franc

„Mám velkou radost, že jsme úspěšně zvládli první část natáčení v Chorvatsku. Byli jsme na krásných a dost neobvyklých lokacích a myslím, že to diváci ve filmu ocení. Poté jsme se přesunuli do Prahy a v těchto dnech se štáb přesunul do Brna,“ popsal producent Jiří Konečný ze společnosti Endorfilm, který má za sebou mnoho úspěchů s filmy jako Všechno bude, Hranice lásky, Staříci, Tady Havel, slyšíte mě?, Amnestie, Každá minuta života
a mnoho dalších.

Mezinárodní obsazení

V roli Davida diváci uvidí irského herce Barryho Warda, jeho děti ztvárnili Dexter Franc a Antonín Chmela, floutka Denise hraje slovinský herec Timon Šturbej. „Podařilo se nám dát dohromady skvělé obsazení. Filmovou rodinu expatů tvoří herci z Irska, Slovenska a zejména skvělá dvojice českých mladých herců – Dexter Franc a Antonín Chmela. Roli jejich maminky zase přijala slovenská herečka Barbora Bobuľová, která se poté, co zazářila jako princezna Pavlínka ve filmu Nesmrtelná teta, stala oceňovanou herečkou v Itálii a Francii. V našem filmu tak jde v podstatě o takový její český comeback,“ doplnil producent Jiří Konečný.

Nevděčné bytosti – Barbora Bobuľová

Za kameru snímku Nevděčné bytosti se postavil Kryštof Melka, architektem je Antonín Šilar, kostýmní výtvarnicí Zuzana Formánková, film zpracuje ve střižně oceňovaný Jarosław Kamiński. Premiéra filmu je naplánována na rok 2025.

-red-
zdroj: G. Vágner
foto: © Endorfilm 2024
audio: © Totalfilm Media 2021

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast