Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

ÚPLNĚ PRVNÍ OCHUTNÁVKA Z POKRAČOVÁNÍ VELEÚSPĚŠNÉHO VYŠEHRADU JE TADY. NATÁČENÍ PRÁVĚ ZAČALO.

Total Week #27/24 – Hellboy z Wishe, filmový Elden Ring a Duna 3 pod stromeček

Karlovarský festival do soboty stále ještě běží v plném proudu a u nás na webu i YouTube najdete spoustu obsahu z místa, včetně krátkého rozhovoru s Viggem Mortensenem, se kterým jsme si krátce popovídali po jeho příjezdu na červený koberec. Zajímavé věci se ve filmovém světě ale dějí i mimo naše lázeňské město. Studio Warner už plánuje datum premiéry Duny: Spasitele, Marvel koncem července odhalí na Comic Conu své plány do budoucna a možná se chystá filmové zpracování videohry Elden Ring nebo sólovka Oslíka ze Shreka.

Marvel se po pěti letech vrátí na Comic Con

Když prezident Marvel Studios Kevin Feige scházel v roce 2019 z pódia na Comic Conu, mohl si mnout ruce blahem. Svou první komiksovou ságu právě ve velkém stylu ukončil megahitem Avengers: Endgame a fanoušci se mohli zbláznit z nově oznámené čtvrté fáze marvelovského vesmíru. Během následujících let ale zasáhl Covid, producenti Marvel donutili točit příliš mnoho nedopečených projektů pro novou službu Disney+ a kvalita začala upadat. Diváci už tedy studiu ani zdaleka nezobou z ruky jako kdysi. V Marvelu si ale problém evidentně uvědomují a hodlají s ním něco dělat.

Po pětileté pauze se tedy studio koncem července rozhodlo vrátit na největší světový Comic Con v americkém San Diegu. Tady se možná dovíme, jaké filmy můžeme v následujících pár letech čekat a co má vlastně Marvel do budoucna v plánu s postavou Kanga. S tím se počítalo coby se záporákem do dvou budoucích Avengers filmů, jeho představitel Jonathan Majors byl ale nedávno odsouzen za domácí násilí.

Třetí Dunu možná uvidíme už za dva roky

Denis Villenueve se díky dvojce Duny může letos jako jeden z mála režisérů vrátit zpátky k investorům s úsměvem. Válce o planetu Arrakis se v kinech dařilo o poznání lépe, než většině letošních blockbusterů. Není se tedy čemu divit, že se studio Warner snaží trojku dostat před kamery co nejdříve.

Společně s koprodukčním studiem Legendary tedy Villeneuveovi předběžně zarezervovali prosinec roku 2026 a snaží se vše naplánovat tak, aby Duna 3 tuto premiéru stihla. Villeneuve už samozřejmě nějakou dobu pracuje na scénáři, je ale také potřeba pojistit se, že celé rozsáhlé obsazení bude mít na natáčení čas. Čekání si budeme moci každopádně ukrátit seriálovým Proroctvím, které Max chystá už pro tento podzim.

Chystá se filmová verze videohry Elden Ring?

Soudě podle posledních pár let se Hollywoodu konečně povedlo vymanit z prokletí videoherních adaptací a fanoušci už nemusí každý podobný film očekávat se zakrytýma očima. Další značka, která možná v kinech zkusí štěstí, by mohla být fantasy hra Elden Ring z roku 2022. Ta sice má reputaci jedné z nejtěžších her vůbec, hráči na ni ale přesto nedají dopustit.

Její tvůrce Hidetaka Miyazaki už několikrát prohlásil, že pokud by se našel důvěryhodný filmař, nebál by se mu své děťátko svěřit. A spisovatel George R. R. Martin, který pro Elden Ring vytvořil rozsáhlou mytologii fiktivního světa, teď nenápadně naznačil, že filmová verze hry se opravdu chystá. Cokoliv potvrdit samozřejmě odmítal, z jeho odpovědi ale jasně vyplývá, že v zákulisí se určitě něco děje.

Elden Ring (foto: From Software)

Jednou větou

Třetí díl série Podfukáři si našel datum premiéry a do kin dorazí 14. listopadu 2025, u nás nejspíš o den dříve.

Platforma SkyShowTime dala zelenou prequelovému seriálu Dextera s podtitulem Original Sin, kde si ikonického zabijáka zahraje Patrick Gibson.

Zatímco fandové po nových fotkách na dříve hejtěný design obleku nového Supermana najednou pějí ovace, na place nového filmu natočil malé cameo Will Reeve, syn původního a dodnes nejslavnějšího hrdinova představitele Christophera Reeva.

Představitel Oslíka Eddie Murphy zmínil v rozhovoru, že již nahrává dialogy pro Shreka 5 a v plánu je také Oslíkův samostatný film.

Zleva Gibson, Reeve a Murphy s Oslem, v pozadí Podfukáři (koláž: TF)

Trailer týdne

Že se chystá nový Hellboy, nejspíš většina lidí ani nezaregistrovala. Poté, co moderní pokus o reboot z roku 2019 totálně propadl jak v pokladnách, tak u kritiky, už totiž na namakaném ďáblovi žádné studio velké peníze neutratí. Mike Mignola, spisovatel, který Hellboye kdysi poprvé stvořil na stránkách komiksů, se tedy rozhodl vydat jiným směrem. Napsal si vlastní scénář a společně s režisérem Brianem Taylorem (Ghost Rider 2, Zastav a nepřežiješ) dali dohromady pár milionů na nový film.

Snímek s názvem Hellboy: The Crooked Man se do české distribuce nejspíš ani nedostane, podle reakcí na první upoutávku je to ale možná takhle nejlepší. Namísto drahé akce a monster vsadil nový film na hororové ladění. Pokud by se ale v traileru nepromenádoval červený čertík, jen málokdo by z něj vůbec poznal, že se jedná o adaptaci Hellboye a ne jen tuctovou lekačku. Chybějící rozpočet je tu bohužel cítit z každého záběru.

Na co se chodilo

Majitelé českých kin nejspíš zrovna přinášejí oběti Mimoňům. Žlutí mamlasové a jejich novinka Já, Padouch 4 totiž zvládla do kinosálů po dlouhých týdnech bídy nalákat přes padesát tisíc diváků. To je více, než kolik zvládly minulý týden všechny filmy dohromady. Film se přitom promítal jen v rámci víkendových předpremiér a oficiálně do kin vstupuje až tento týden. Zastínit se ale nenechalo ani Tiché Místo: První den, které odstartovalo s necelými patnácti tisíci diváky a skončilo na třetím místě za Garfieldem.

Mezinárodně je to ještě o něco růžovější. Animák V hlavě 2 se během pouhých dvou týdnů dostal s tržbami až za miliardovou hranici a je zatím jediným letošním snímkem, kterému se to povedlo, a historicky nejrychlejším animovaným snímkem, kterému se to povedlo. Uvidíme, jestli stejný milník bude brzy atakovat i třetí Deadpool. Velmi slibně si pak v USA stejně jako u nás vedlo Tiché místo. V zámoří mělo dokonce vůbec nejlepší úvodní víkend z celé série.

Na co se podívat

Režisérsko-scenáristické duo podepsané pod diváky i kritiky vřele přijatým dvojfilmem Tři mušketýři pokračuje ve své aktualizaci slavných děl francouzské literatury 19. století. I nyní si vybrali dílo Alexandra Dumase, Hraběte Monte Christa.

Vzali téměř 200 let starý příběh pomsty a nenásilným způsobem ho aktualizovali tak, aby obstál v dnešním světě a přitom neztratil nic ze svého původního kouzla. Dopomohl jim k tomu jak silný důraz na estetiku snímku, tak i nenásilné změny ve vztazích jednotlivých postav, které nabízejí překvapivé zvraty a z postavy hraběte dělají moderního antihrdinu. Téměř mytologický příběh o lásce, zradě a pomstě prostě nestárne a stále dokáže oslovit. Pokud se různým tvůrcům budou i nadále takto dařit jeho aktualizace, bude s námi i za dalších 200 let.

Petr Schön a Martin Mažári, Totalfilm.cz
foto/video: archiv, From Software, Ketchup Ent., Falcon, CinemArt, Bioscop © 2024

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast