Meryl Streepová tentokrát jako Železná Lady | První teaser

Držitelka Oscara Meryl Streepová již v tuto chvíli točí svůj další film. Ovšem na konci letošní zimy, v březnu 2012 nás čeká premiéra životopisného snímku Železná Lady, který natočila s režisérkou komedie Mamma Mia!

To je skutečně Meryl Streepová

(s použitím materiálů VANITY FAIR)
Fotky, které si můžete prohlédnout dokazují jak skvělou práci odvedli maskéři, což s herectvím Meryl jistě bude znamenat dokonalou kombinaci. Ve filmu hraje mimo jiné i Jim Broadbent, Richard E. Grant či Anthony Head.

Streepová označila roli Margaret Thatcherové za vzrušující výzvu, která v ní ale také vyvolává obavy. “Snažím se přistupovat k této roli s takovým úsilím, horlivostí a pozorností k detailům, jako to dělala skutečná Lady Thatcherová. Mohu jen doufat, že moje životní síla se začne přibližovat její energii,” řekla dvojnásobná držitelka Oscara.

Streepová v rámci příprav například navštívila britský parlament a v galerii pro návštěvníky sledovala odpovědi britského premiéra Davida Camerona na otázky zákonodárců.

Margaret Thatcherová byla mimořádně silná osobnost, která šla s nebývalou odvahou, razancí a neústupností za svými vizemi. Její éra (1979 až 1990) byla obdobím velkých sociálních a ekonomických změn v Británii.

Margaret Thatcherová

Jako jediná žena v úřadu britského premiéra dokázala zlomit moc odborů, které místy až tyranizovaly Británii neustálými stávkami, a z milionů Britů učinila majitele akcií a domů. Británii vrátila mezinárodní prestiž velmoci.

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.