HBO | Začíná SPARTAKUS: POMSTA

Druhá řada Spartaka je konečně tady. Na HBO už jsme sice měli možnost vidět dvě řady tohoto seriálu, ale v případě SPARTAKUS: POMSTA se konečně jedná o plnohodnotnou druhou řadu, navazující na SPARTAKUS: KREV A PÍSEK. BOHOVÉ ARÉNY byly totiž prequelem, který dějově předcházel první řadu. Smutnou zprávou pro fanoušky Andyho Whitfielda je jeho nečekaná smrt loni v létě. Psali jsme o tom zde. V druhé řadě ho tak v titulní roli nahradil Liam McIntyre.

Spartakus: Pomsta (STARZ, HBO)

(aktualizováno 17. dubna – 17:03)

Při hledání náhrady za zesnulého Whitfielda producenti ze STARZ přímo hledali muže “kavkazského typu”, který bude Andymu podobný. Z dlouhého castingu vzešel nakonec Liam McIntyre.
Andy bude jistě fanouškům chybět, ale Liam McIntyre je plnokrevnou náhradou za něj. Navíc, čeští diváci mají výhodu alespoň v tom, že se nezměnil Spartakův hlas. Whitfielda a nově i McIntyrea nadaboval Michal Dlouhý.
“Seriál bude už v premiéře uveden s českým dabingem”, řekla Total Filmu tisková mluvčí HBO Pavla Brožková. “Verze našich seriálů s titulky uvádíme v případě souběžných premiér nebo brzkém uvedení po americké premiéře (Hra o trůny, Pacifik). V tomto případě má HBO po uvedení v USA skluz čtvrt roku. ”
Dodáváme, že i tak se jedná na české poměry o velmi rychlé uvedení po americké premiéře, na čemž si HBO poslední dobou zakládá.

Spartakus: Pomsta (Starz, HBO)

Na konci první řady jsme Spartaka opustili po krvavém útěku z Batiatova domu. Strach z gladiátorského povstání přímo ohromí srdce Římské republiky. Claudius Glaber a jeho vojáci jsou vysláni do Capuy s cílem rozdrtit Spartaka a jeho osvobozené otroky…

Spartakus: Pomsta (STARZ, HBO)

V předchozím seriálu Spartakus: Krev a písek jsme se v posledním díle s gladiátory rozloučili ve chvíli, kdy utíkali z Batiatova domu. Povstání pokračuje a strach z gladiátorského povstání přímo ohromí srdce Římské republiky. Spartakovi a jeho osvobozeným otrokům je v patách Gaius Claudius Glaber a jeho římští vojáci, kteří jsou vysláni do nepokoji zmítané Capuy, aby zlikvidovali odpor otroků a zabránili dalším škodám.

Spartakus je veden svou touhou po osobní mstě muži, který odsoudil jeho ženu do otroctví a nakonec i k smrti…
I nová řada slibuje krví nasáklé akce, nepokrytou sexualitu, podlost a hrdinství a další speciality, které tento seriál odlišují od běžné produkce.

Spartakus: Pomsta

V prvním díle Spartakus zjišťuje jak velká je tíha zodpovědnosti a jak náročné je zvládat novou roli vůdce osvobozených otroků. Příjezd Claudia Glabera do Capuy nutí Spartaca, aby svou bandu rebelů držel zpět.

Vizuál Spartakus: Pomsta

SPARTAKUS: POMSTA (SPARTACUS: VENGEANCE)

Premiéra: 17. DUBNA 2012 / HBO, HBO HD 22:00
Historický/Akční/Thriller
Režie: M. Hurst
Hrají: L. McIntyre, M. Bennett, P. Mensah, D. Clare, L. Lawless
V českém znění: M. Dlouhý, M. Holý, T. Bartůněk, J. Carda, P. Gelnar, B. Holíček, Z. Hruška, T. Karger, I. Korolová, S. Lehký, Z. Mahdal, J. Moučková, E. Nezvalová, D. Novotný, P. Oliva, Z. Pantůček, J. Plachý, R. Přibyslavská, A. Remková, F. Čapka, S. Schuller, J. Smyčková, M. Stropnický, D. Švehlík a další
Stránka SPARTAKUS HBO


Recenze bude následovat.

Připravil: MS / Total film / Tiskové informace HBO
Video, Foto: STARZ media, HBO ČR  

O nové řadě Spartaka jsme psali také zde:

Spartakus: Pomsta, nová řada 

Šok: Andy Whitfield zemřel, bylo mu 39

Dvojka Hry o trůny a Spartaka v dubnu, Borgiové v červnu

Článek jsme oštítkovali takto:

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.