Agnieszka Holland dotočila Hořící keř, HBO ho uvede v příštím roce

Světoznámá režisérka Agnieszka Holland dokončila pro české HBO minisérii Hořící keř, pojednávající o činu Jana Palacha a bezprostředním dění po něm. V minisérii budeme sledovat osudy několika postav, včetně advokátky v podání Táňy Pauhofové. Pokračuje tak výroba z řady původních českých projektů HBO Česká republika.

Režisérka Holland s Vojtěchem Kotkem na natáčení (Foto: HBO)

Natáčení dramatu o alarmujícím činu Jana Palacha, osudech jeho blízkých a počátcích normalizace v posrpnové ČSSR probíhalo od 1. března (o začátku natáčení jsme psali zde).
Poslední klapka filmu, jehož uvedení se chystá na rok 2013, padla 20. května. Natáčení se uskutečnilo v Praze, Všetatech, Žatci, Mělníku, České Lípě a Veltrusech.Trvalo celkem 54 dní. Obsáhlé trikové sekvence budou realizovány ve společnosti UPP.

Hořící keř (Ivan Trojan)

Hvězdně obsazené drama HOŘÍCÍ KEŘ vychází ze skutečných událostí a z reálných postav. Jeho hlavní hrdinkou je advokátka Dagmar Burešová (Tatiana Pauhofová), která se ujala zastupování Palachovy matky Libuše (Jaroslava Pokorná) a bratra Jiřího (Petr Stach) ve zdánlivě beznadějné soudní kauze. Důvodem žaloby blízkých mrtvého studenta se stalo skandální nařčení od poslance Viléma Nového (Martin Huba).

Jan Budař a Táňa Pauhofová (Foto: HBO)

Ten Palachovo sebeobětování zlehčoval na stranickém mítinku v České Lípě lživým prohlášením o takzvaném „studeném ohni“. Manžela statečné právničky, který stejně jako ona čelí nátlaku od prosovětských kolaborantů, ztělesnil Jan Budař. Další klíčové postavy zosobnili Igor Bareš, Vojtěch Kotek, Ivan Trojan, Patrik Děrgel, Adrian Jastraban, Ivana Uhlířová, Stanislav Zindulka, Alois Švehlík a Miroslav Krobot.

Hořící keř – v čele Miroslav Krobot (Foto: HBO)

HBO Česká republika tak rozšiřuje řadu původních dramatických projektů, do kterých se v posledních letech velkoryse pouští. Ve světě je předplacená stanice arbitrem kvality na poli televizního dramatického žánru. Po prvním velkém projektu TERAPIE (psali jsme zde), jehož druhá řada se právě také natáčí se dá říci, že na tuto pověst navazuje i v domácím prostoru.

připravil: totalfilm.cz, HBO ČR (c) 2012
Foto: HBO Česká republika, Zákaz kopírování fotografií bez vědomí redakce.

Psali jsme také:

Článek jsme oštítkovali takto:

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.