Vorel dotočil pokračování Gymplu – VEJŠKA bude mít premiéru v lednu 2014

Režisér Tomáš Vorel dotočil svůj poslední celovečerní film Vejška, který je volným pokračováním diváckého hitu Gympl. Díky velkému diváckému ohlasu a obecně příznivému přijetí Gymplu se Vorel odhodlal natočit film Vejška, který je určený prioritně mladým lidem. Současné vyznění filmu se režisér rozhodl neponechat náhodě a na filmu spolupracoval přímo s lidmi z reálné graffiti scény. Na scénáři se tak například podílel snad nejznámější český streeartista Pasta Oner a hudbu k filmu skládá DJ Mike Trafik, který působí také jako producent pro změnu nejznámější rapové skupiny PSH.

Vejška (foto: Vorel film)

Vejška (foto: Vorel film)

Natáčení Vejšky uzavřeli filmaři po náročných devětatřiceti dnech. Přesně devatenáct dní točili tzv. nočky, tedy se scházeli na place na noční natáčení. Dohromady navštívili v Praze a jejím okolí třicet pět lokací, mezi ty netradiční patřilo například prostředí jedné pražské věznice.

Vejška - Jiří Mádl (foto: Vorel film)

Vejška – Jiří Mádl (foto: Vorel film)

Předchozí film Gympl dostal do kin více než půl miliónu diváků a stal se kultovním filmovým hitem pro teenagery, což potvrzuje i fakt, že byl v roce 2007 dokonce legálně nejvíce stahovaným filmem. Už tehdy na něm spolupracoval jako odborný poradce Pasta Oner, který mimochodem také dubluje Vorla juniora ve scénách, kde hlavní hrdinové sprejují.

Vejška - Pasta Oner (foto: Vorel film)

Vejška – Pasta Oner (foto: Vorel film)

Svého dubléra má i Jiří Mádl. „Mým úkolem bylo především dohlédnout na to, aby film působil autenticky. Writerská komunita je hodně specifická, moc se tam neodpouští, ale snad jsme udělali maximum,“ říká Pasta Oner.

Vejška - Eva Josefíková (foto: Vorel film)

Vejška – Eva Josefíková (foto: Vorel film)

Autoři scénáře Tomáš Vorel a Pasta Oner vyprávějí ryze současný příběh dvou kamarádů Koucourka (Tomáš Vorel jr.) a Kolmana (Jiřího Mádla). Zatímco první je poctivý srdcař, který se potřetí hlasí na obor grafika na UMPRUM, druhý studuje VŠE jen s pomocí spolužáků, jejichž práce si kupuje za peníze.

Vejška - Josefíková, Kohák a Vorel jr. (foto: Vorel film)

Vejška – Josefíková, Kohák a Vorel jr. (foto: Vorel film)

Rozdílné kamarády spojují holky a graffiti, obojí přináší řadu divokých dobrodružství. Ve filmu dále hrají Eva Josefíková, Ivana Chýlková, Jan Kraus, Zuzana Bydžovská nebo Jakub Kohák. „Stejně jako u Gymplu je pravděpodobné, že Vejška bude zajímat i lidi ve věku rodičů našich hlavních hrdinů. Navíc v epizodních rolích se ve filmu objeví David Vávra, Václav Marhoul nebo Petr Čtvrtníček,říká Miloslav Šmídmajer ze společnosti Bio Illusion, který je společně s Tomášem Vorlem koproducentem Vejšky.

Tomáš Vorel si v rámci Vejšky stoupnul také za kameru stejně jako u některých svých předchozích filmů. U filmu Vejška se proto některé scény zkoušely velmi detailně už před natáčením. „Kamera je divoká, neustále v jízdě, na jeřábu nebo na vrtulníku. Noční Praha se před námi objevuje v nepoznaných pohledech a úhlech,“ slibuje Tomáš Vorel.

Vejška - Tomáš Vorel jr. a Jiří Mádl (foto: Vorel film)

Vejška – Tomáš Vorel jr. a Jiří Mádl (foto: Vorel film)

To, že se štáb při natáčení opravdu nenudil, potvrzuje Vorel historkou: „Při natáčení scény, kdy Mádl ve filmu v noci stříká graffiti a pak ho ve filmu honí policie, zastavilo u silnice skutečné policejní auto, z něj vyběhl policista a začal pronásledovat Mádla v domnění, že je zločinec. Naštěstí jsem včas zakřičel stop,“ popisuje Vorel.

Vejška - Jiří Mádl (foto: Vorel film)

Vejška – Jiří Mádl (foto: Vorel film)

Film vzniká v koprodukci s Českou televizí, distribuovat ho bude distribuční společnost EEAP a do kin vstoupí 23. ledna 2014.

zdroj: 4press, připravil: totalfilm.cz

  1. […] jsme také: První dojmy | Vejška je sexy film Vorel dotočil Gympl Vejška bude v kinech na konci […]

    Reagovat na tento komentář
  2. […] Psali jsme také: Vorel dotočil pokračování Gymplu – VEJŠKA bude mít premiéru v lednu 2014 […]

    Reagovat na tento komentář

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.