Dan Stevens opustil Panství Downton – teď hraje s Liamem Neesonem

Dan Stevens (31) je známý především díky roli Matthewa Crawleho v jednom z nejpopulárnějších seriálů současnosti Downton Abbey (v ČT uváděný jako Panství Downton). Kvůli filmové kariéře se ale Stevens rozhodl z rozjetého vlaku vystoupit, požádal scénáristy o smrt své postavy a na konci třetí řady se tak stalo. Vyplatilo se. V nejbližších týdnech se v českých kinech objeví po boku Liama Neesona v thrilleru Mezi náhrobními kameny (A Walk Among The Tombstones).
Kromě Mezi náhrobními kameny se objevil ještě v hlavní roli thrilleru Host (The Guest). Ze svých nových filmů má herec radost, navíc výrazně zhubl (13 kg), jí veganskou stravu a cvičí.

Dan Stevens

Dan Stevens

V thrilleru Mezi náhrobními kameny hraje postavu drogového dealera Kennyho Krista, člověka, který ztratí vše v momentě, kdy je jeho milovaná žena brutálně zavražděna. „Dan se nemohl dočkat, až se vymaní z role krasavce, kterou se proslavil v seriálu Panství Downton“, říká producentka filmu Stacey Sher.

160x160_MNKStevens k roli a spolupráci na filmu podotýká: „Mluvili jsme před natáčením se Scottem o tom, že se v mé postavě skrývá mnoho temného“. Kenny nicméně nemá být ve filmu zápornou postavou. Má spíše sloužit jako prostředek, díky kterému Scudder (Liam Neeson) nachází smysl pro dobro přes svou vlastní morální dvojznačnost. „Kolem jsou horší chlápci než je Kenny – lidé, kteří unášejí a zabíjejí ženy –  což posouvá morální paradigma. Kenny nám pomáhá porozumět tomuto posunu – co znamená být opravdu zlý člověk, který dělá špatné věci“.

Dan Stevens a Liam Neeson na premiéře Mezi náhrobními kameny (vlevo)

Dan Stevens a Liam Neeson na premiéře Mezi náhrobními kameny (vlevo)

Matt Scudder (Liam Neeson) je bývalý newyorský policista a vyléčený alkoholik, který pracuje jako soukromý detektiv bez licence pro ty, kdo z jakýchkoliv důvodů nemůžou jít za policií. Jedním z takových je i drogový dealer Kenny, který si detektiva najme, aby našel ty, kdo mu unesli a brutálně zavraždili ženu. Scudder začne postupně odkrývat stopy vedoucí k únoscům a zjišťuje, že tento zvrácený zločin není jediným a rozhodně ani posledním, který v ulicích New Yorku spáchali. Sérioví vrazi se chystají opět zaútočit a pro Scuddera, stojícího mimo zákon, se tak rozehrává nelítostný boj s časem. Do českých kin se film podívá už 30. října.

  • JAK SE TĚŠÍME? - Hlavně na charismatického Liama a na temnotu, která přímo čiší z traileru... - 9/10
    9/10

připravil: MS, totalfilm.cz
zdroj: IndieWire, A- Company
foto/video: A-Company Czech, archiv, AP, BBC