Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

FESTIVAL NEJHORŠÍCH A BIZARNÍCH FILMŮ ZAČÍNÁ V PRAZE UŽ DNES. O FESTIVALU NARUBY VÍC TADY.

První dojmy | Interstellar posunul zážitek z Gravitace ještě mnohem dál!

Máme za sebou projekci jednoho z nejočekávanějších filmů letoška. Velký sci-fi spektákl Christophera Nolana jsme viděli v Imaxu ze 70mm kopie. Více než hodinu natočil Nolan přímo na Imax kamery. Stěžejní zážitek nabízí dostatek scén, které obří kino nabízí v roztaženém obrazu od „podlahy až ke stropu“. Obraz je úchvatný už ve chvílích, kdy se takto roztáhne na Zemi. Co teprve ve vesmíru, kde dostává divácký zážitek netušený rozměr. Tentokrát se opravdu vyplatí připlatit si a vydat se do Imaxu. Ten pražský totiž bude Interstellar uvádět jako jedno z pouhých 5 kin Imax v Evropě (42 kin v USA, 4 kina v Anglii, 3 v Austrálii, 4 v Asii).  Na evropské pevnině je české kino IMAX v Praze jediné, které bude film ve výjimečné podobě promítat. Další nejbližší kina jsou v Londýně a Indii.

Anne Hathaway a Matthew McConaughey - Interstellar

Anne Hathaway a Matthew McConaughey – Interstellar

Vizuální zážitek, který jsme loni zažili u Cuarónovy Gravitace posouvá Nolan se svým týmem ještě mnohem dál. Příběh o záchraně lidstva a objevování nových planet skrz červí díru je velmi epický a plný emocí (podpořeno dalším skvělým soundtrackem Hanse Zimmera). Emoce tu ale nefungují provoplánově. Příběh o lidské dobrotě, ale i zradě a lžích jen potvrzuje naši lidskost. To si uvědomují i sami hrdinové, kterým jde o velké cíle. Jednoznačným vládcem je pochopitelně Mathew McConaughey. Víme už dávno (a po loňském oscarovém výkonu ještě víc), že máme tu čest s jedním z nejvšestranějších herců své generace. Silnou hrdinkou je i Anne Hathaway, její tvrdost o to víc kontrastuje s jejím křehkým fyzičnem.

RECENZI najdete zde

Drtivá většina téměř tříhodinového filmu se odehrává ve vesmírném prostoru, kosmických lodích, stanicích a nových světech. Film rozhodně nepodceňuje fyziku ani dosud známé poznatky ze světa vědy. Nolan při vývoji snímku spolupracoval s významnými vědci, kteří po celou dobu korigovali námět. Příběh sám je samozřejmě cílenou fikcí a fantazií, ale nepřekračuje meze etablované vědy a toho co lze dedukovat či odhadovat v rámci vědeckých poznatků naší doby. Rozhodně tu na první pohled běžného diváka nenajdete žádné momenty, nad kterými lze kroutit hlavou.

Interstellar

Interstellar

Interstellar je velmi působivý zážitek se silným scénářem a hrdiny. Heroické výkony i motivy působí velmi přirozeně. Nic tu není přitaženo za vlasy. Efektní vizuál podtrhuje fascinující pouť vesmírem. Chvílemi má divák pocit, že se v obleku astronauta nachází sám. A z toho by měl mít Christopher Nolan asi největší radost. Takže divákům a Oscarům® vstříc, Christophere!

  • 90%
    První dojmy - 90%

RECENZI najdete zde

MS, totalfilm.cz
foto/video: Warner Bros. © 2014

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast