Paddington jede do Londýna – nejslavnější britská postavička konečně ve filmu

Postava medvídka Paddingtona se poprvé objevila v knize Medvídek Paddington v roce 1958. Kniha a následná pokračování paddingtonových příběhů byly přeloženy do čtyřiceti jazyků a na celém světě se prodalo více než 35 milionů výtisků.

Skopičiny malého medvídka z nejtemnějšího Peru, který přes své dokonalé vychování a dobré úmysly dokáže vždy způsobit naprostý chaos zaručeně vedoucí k nejrůznějším komickým katastrofám, si získalo srdce malých čtenářů po celém světě, a tak se příběhy Medvídka Paddingtona staly moderní klasikou dětské literatury.

Paddington

Paddington

Vzhledem k všeobecné známosti knižních příběhů je skoro překvapivé, že se na filmové zpracování čekalo tak dlouho. Po několika televizních verzích, z nichž nejslavnějším se stal britský televizní seriál z roku 1975 v režii Ivora Wooda vyprávěný nezaměnitelným hlasem Michaela Horderna, svolil autor Michael Bond k převedení na filmové plátno.

Paddington

Paddington

Medvídek Paddington je snadno rozpoznatelná postavička díky svému ošuntělému červenému kloboučku, modrému duffle kabátku a poněkud zvláštnímu úsměvu – a tento typický vzhled si zachoval i ve filmu. Výkonná producentka Rosie Alison potvrzuje:

Hlavní inspirací pro nás jednoznačně byly původní ilustrace od Peggy Fortnum z konce padesátých let. Hledali jsme nicméně cestu, jak zkombinovat její překrásné kresby s obrazem skutečného medvědího mláděte. Nakonec, po mnoha různých konceptech a kresbách, se animátorskému týmu Framestore podařilo oba různé styly sladit.”

David Heyman, který produkoval všech 8 dílů Harryho Pottera, upozorňuje na aktuálnost příběhu:  

„Když jsem před devíti lety celý projekt připravoval a znovu si četl příběhy Medvídka Paddingtona, uvědomil jsem si, jak moc jsou legrační. Smál jsem se, ale zároveň jsem byl dojatý. Paddington je v jádru univerzální příběh – o outsiderovi, který hledá domov, a to je blízké každému z nás“. 

[Tweet “Prosím, postarejte se o tohoto medvídka. Děkuji.”]

K tématu neutuchajícího zájmu o Paddingtona, který má stále nové a nové generace čtenářů dodává autor Michael Bond:  

„Během let se svět zrychlil, ale Paddington dělá pořád všechno svým vlastním tempem a lidé mu to závidí – milují jeho optimismus a radují se z jeho osobité logiky.”

Film má hvězdné obsazení. Kromě Hugha Bonevilla (Panství Downton) a Sally Hawkins (Jasmíniny slzy) uvidíme také Nicole Kidman nebo Julii Waters (Harry Potter).
Do českých kin se medvídek Paddington vydá na Vánoce. Premiéru má 25. prosince. V českém znění medvídka namluvil Ondřej Brzobohatý.

  • Jak se těšíme? - 90%
    90

připravil: AC, totalfilm.cz
zdroj: A-Company Czech

A1_paddington_nase-page-web

%d blogerům se to líbí: