Co koupit na placce k Valentýnu – DVD a Blu-ray tipy 2/2015

Svátek všech zamilovaných se blíží a my jsme tentokrát sáhli po filmech, které vám zpříjemní společný večer ve dvou.
Čerstvě vyšla remasterovaná verze Podnikavé dívky. Na Blu-ray už je nějakou dobu klasika s Julií Roberst Pretty Woman. Dobrou volbou je i komedie s Ryanem Reynoldsem a Sandrou Bullock Návrh. Adaptace muzikálu Mamma Mia! se už pomalu stává klasikou. V našich tipech nechybí ani zástupce českého filmu – Ženy v pokušení. A nakonec je tu malý kompromis: pokud váš mužský protějšek na romantiku moc není, pusťte mu fantasy Sněhurka a lovec. Vybrali jsme tentokrát pouze Blu-ray nosiče, ale všechny filmy jsou k dispozici také DVD. Ty ale většinou neobsahují bonusy vůbec nebo omezené množství.

Podnikavá dívka (USA, 1988)

Podnikavá dívkaKlasika s Melanií Griffith, Sigourney Weaver a Harrisonem Fordem. Perfektní oddechovka s notoricky známým songem Let the river run. BD obsahuje pár TV spotů i originální trailer. Jen varujeme před českým dabingem (2.0), který v devadesátých letech vyrobila Nova. Je naprosto příšerný. Jak obsazením, tak technickou kvalitou. Naštěstí BD verze obsahuje skvělou anglickou stopu HD 5.1.
Tess McGillová, dívka z newyorského předměstí, pracuje u jedné z velkých firem jako řadová sekretářka. Na rozdíl od svých kolegyň je však ambiciózní a touží po vyšším postavení na společenském žebříčku. Přestože všechny pokusy zatím selhaly, nevzdává se a když si její šéfka, elegantní Katherine, zlomí nohu na dovolené v Alpách, pochopí Tess, že to je ta pravá příležitost, a náležitě jí využije. Převezme obchod, ukáže se jako schopná manažerka a pustí s Katherine do boje nejen o její výnosné místečko, ale také o Jacka Trainera, elegantního a hlavně vysoce postaveného muže…

Obraz: 16:9 1.85:1 | český 2.0, anglický DTS-HD Master Audio 5.1Koupit Podnikavou dívku

PODNIKAVÁ DÍVKA – Blu-ray lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Pretty Woman (USA, 1990)

prettywoman-bd-480aFilm, který proslavil Julii Roberts není asi vůbec potřeba představovat. I když ani tady není český dabing ideální, bez něj by to možná nebylo úplně ono. Minimálně by chybělo pár nesmrtelných hlášek (“svině klouzavý”). BD neobsahuje vůbec žádné bonusy. Přitom americké vydání je special features napěchováno až k prasknutí. Obraz je pochopitelně remasterovaný. Obsahuje přesto značné množství šumu. Otázkou je, zda je to zdrojovou kopií nebo je film v této kvalitě prostě natočen a zachován.
Vivian šlape chodník a sní o princi na bílém koni. Jednoho večera se náhodnou seznámí s krásným, osamělým a trochu tajemným milionářem Edwardem Lewisem, který ji odvede do přepychového hotelového apartmá. Nechá ji v klidu vyspat a ráno jí udělá překvapivou nabídku. Chce, aby mu Vivian dělala po celý týden na veřejnosti doprovod. Dívka se ve svém “pracovním” oblečení v luxusním hotelu vyjímá jako tarantule na piškotovém dortu a ani peníze, kterými ji Edward štědře vybavil, jí neumožní splnit daný úkol – opatřit si vhodnou garderobu…

Zvuk: český 2.0, anglický Dolby TrueHD 5.1 | Obraz: 16:9 1.85:1Koupit Pretty Woman

Pretty woman BD lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Návrh (USA, 2009)

navrh-blu-ray_3D-OPovedená romantická komedie o dvou lidech, kteří jsou hodně rozdílní a přesto najdou nakonec společnou řeč. Blu-ray vydání obsahuje vystřižené scény, alternativní konec, přeřeky, příhody z natáčení a audiokomentář.
Když vlivná knižní redaktorka Margaret čelí vidině deportace do své rodné Kanady, nedá jí příliš práce, aby si rychle vymyslela, že je ve skutečnosti zasnoubená se svým nic netušícím asistentem Andrewem, kterého celé roky ponižovala. Ten souhlasí, že se na jejím divadle bude podílet, ale s několika podmínkami.
Podivný pár se vydává na Aljašku za jeho rodinou a městské děvče, které je zvyklé mít vše pod kontrolou, zjišťuje, že z jedné prekérní situace padá hned do další. Protože svatba je co nevidět a imigrační úředník jim je na stopě, rozhodnou se Margaret a Andrew s jistým váháním i přes nejistý výsledek v celé šarádě pokračovat až do konce.

Zvuk: český 5.1, anglický DTS-HD Master Audio 5.1 | Obraz: 16:9 2.40:1Koupit Návrh

Mamma Mia! (VB, 2008)

Mamma Mia_digibook_3DAdaptace brodwayského představení s nesmrtelnými hity skupiny ABBA. Skvělé obsazení v čele s výtečnou Meryl Streep. Krom českého dabingu obsahuje i velkou nálož bonusových materiálů, včetně bonusů, které můžete aktivovat v průběhu sledování filmu, aniž byste museli samotný film zastavit.
Mladičká Sophie (Amanda Seyfried) žije s mírně šílenou matkou Donnou (Meryl Streep) na řeckém ostrůvku Kalokairi, kde vedou lehce uvadající rodinný hotýlek. Ani s jednou není k vydržení, protože se Sophie bude záhy vdávat. Zatímco Donna si v téhle souvislosti dělá ryze praktické starosti, Sophie řeši jediný problém – kdo ji odvede k oltáři. Nalezený matčin deník totiž odhalil, že se Donna v době kriticky blízké Sophiinu početí spustila hned se třemi chlapci.

Zvuk: český 5.1, anglický DTS-HD Master Audio 5.1 | Obraz: 16:9 2.40:1Koupit Mamma Mia!

mamma mia! BD lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Ženy v pokušení (Česko, 2010)

ženy v pokušení bdKomedii Jiřího Vejdělka zdobí především výkon charismatické Elišky Balzerové. V hlavních rolích Lenka Vlasáková, Veronika Kubařová, Jiří Macháček, Roman Zach nebo Vojta Dyk. Proč nosič neobsahuje vůbec žádné bonusy je záhadou.
Čtyřicátnice Helena, uznávaná odbornice na manželské problémy, jednoho dne zjišťuje, že se dostala do situace, jaké řeší se svými pacienty. Její doposud milující a milovaný manžel je přistižen in flagranti s mladší ženou a Helena brzy bezradně stojí na prahu nového života. Dvacetiletá dcera Laura chce být matce oporou, zároveň se však potýká s nástrahami vlastní první opravdové lásky. Pomocnou ruku nabízí k Helenině zděšení i matka Vilma, bývalá herečka, která na všechny situace aplikuje svéráznou školu života.
Výstřední dáma má zaručený recept: nahradit nepořádného chlapa, chlapem pořádným. Zdá se to neřešitelné, ale k překvapení Heleny i Laury muži, s nimiž stojí za to se vrhnout po hlavě do milostného dobrodružství tu stále ještě jsou.

Zvuk: český DTS-HD Master Audio 5.1 | Obraz: 16:9 1.78:1Koupit Ženy v pokušení

Ženy v pokušení BD lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Sněhurka a lovec (USA, 2012)

Snehurka a lovec_BD_3DPoněkud temnější verze Sněhurčina příběhu s přidanou postavou lovce v podání Chrise Hemsworthe. V našich valentýnských tipech je především jako zástupce filmů, které dokáže vstřebat i milovník akčnějších žánrů. Láska ale samozřejmě nechybí. Nosič obsahuje nabité bonusy, včetně filmu o filmu, komentářů a exkluzivního materiálu s tvorbou speciálních efektů. Film je mimořádně dobře nadabován. Za zmínku stojí výtečný výkon Ivany Andrlové v roli královny (Charlize Theron). Vyšla i dárková limitovaná edice obsahující steelbook, knihu, litografie, fotky a plakát.
Mocná čarodějnice Ravenna (Charlize Theron) se lstí vetřela do přízně krále prosperující a mocné říše, který z ní záhy udělá královnu a pak zemře. Ravenně ale podle proroctví kouzelného zrcadla stojí ve štěstí nevlastní dcera Sněhurka (Kristen Stewart) a posedlost vlastní krásou, kterou by si ráda uchovala navěky. Všechny problémy by vyřešila Sněhurčina smrt, jenže dívka právě uprchla z domácího vězení do Temného lesa, odkud se ještě nikdo živý nevrátil. Ale královna potřebuje mít jistotu, a tak si najme odvážného lovce (Chris Hemsworth), který dostane za úkol ji vystopovat a přivést zpátky.

Zvuk: český DTS 5.1, anglický DTS-HD Master Audio 7.1 | Obraz: 16:9 2.35:1Koupit Sněhurka a lovec

sněhurka a lovec BD lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Děkujeme společnosti Bontonfilm za poskytnutí nosičůBontonfilm_web