Report z tiskovky Focus – Will Smith: Margot je pěkně panovačná!

Tvůrci filmu Bláznivá, zatracená láska filmově spojili už jednou nezapomenutelnou dvojici –  Emmu Stone a Ryana Goslinga. Teď přišli s podfukářskou tématikou a svádí dohromady další dva filmové oblíbence. Na řadě je legenda Will Smith a Margot Robbie, kterou má většina z nás ještě v živé paměti ze Scorseseho kapitalistické ódy na radost Vlka z Wall Street. 12. února jsme vyrazili do Londýna, kde si tahle příjemná dvojka v luxusním podniku Kensington Roof Gardens přišla velmi neformálně popovídat s britskými a zahraničními novináři.

Logo focusMělo jít o klasickou tiskovou konferenci, takovou, jakou známe z Comic Conu nebo z festivalu v Karlových Varech, ale nakonec se to obešlo bez cvakání fotoaparátů i naleštěných jmenovek. Výsledkem bylo velmi uvolněné setkání, které místy působilo jako stand-up Willa Smithe s nějakým tím skečem Margot Robbie. A právě tahle spontánnost a vzájemné škádlení představitelů Nickyho (Smith) a Jess (Robbie), potvrdilo, že jejich vzájemná chemie není jen nějaká jednorázovka na velkém plátně.

Focus - tiskovka Londýn (foto: Totalfilm.cz)

Focus – tiskovka Londýn (foto: Totalfilm.cz)

S Willem Smithem se počítalo už od července 2013, kdy se film začal připravovat, ale Margot musela soutěžit se zástupem dalších prvotřídních hereček jako Michelle Williams, Jessica Biel, Rose Byrne nebo Olivia Munn.  Ale jak Margot popsala první setkání s Willem, s žádnou jinou herečkou by to asi tak dobře neklaplo.

„Ani jeden z nás to nečekal, ale jakmile jsme spolu přišli do jedné místnosti, nějak jsme si neuvěřitelným způsobem sedli a stejná atmosféra pokračovala i při natáčení, což udělalo každou scénu zábavnou a vzrušující. Tahle nálada se nedá vytvořit jen tak uměle, takže nám to celou dobu opravdu fungovalo.“
Smith k tomu poznamenal, že i pro něj to bylo nečekané, jemu je 46, Margot je přesně o polovinu mladší, on je z Philadelphie, ona z Austrálie.
„Jsme očividně velmi geneticky rozdílní – a právě proto jsme si tak padli do oka“.

A zřejmě ona vzájemná uvolněnost mohla za Margotinu panovačnost při natáčení. 

„Věc se má tak, že Margot přesně ví, co chce. Na place to byla docela sranda, protože Margot mi vždycky řekla, jak by ta scéna měla vypadat, na což jsem jí odpověděl, že jsem přece už pár filmů udělal! Ale skvělá věc je, že Margot má skoro vždycky pravdu. Když se jí něco nezdá, tak na tom většinou něco bude. Jenže jako muž bych jí přece měl oponovat! Ale bylo to vážně super pracovat s někým, kdo má tak vytříbený instinkt a pracuje jinak než já“.
Will Smith se slovy chvály na Margot Robbie rozhodně nešetřil, čehož se okamžitě chytil jeden z novinářů, který se pohotově zeptal, jestli Willově ženě nevadí, že ve všech filmech hraje vždy po boku nádherných žen.
„Ha, to je dobré, když Jada zjistila, že Margot bude moje filmová partnerka, tak jsme si jí šli hned vygooglovat. Když jsme viděli ty fotky, Jada se na mě otočila s tím, že musím hned začít chodit do posilovny, abych jí před kamerou neztrapnil.“

A proč si na Oscara dvojnásobně nominovaný Smith po posledních projektech jako Po zániku země  a skvělém, ale krátkém cameu ve Zprávaři 2 vybral zrovna tenhle snímek?

„Miluju práci Johna Requa a Glena Ficarra, kteří napsali a zrežírovali Bláznivou, zatracenou lásku,  film, který zbožňuju. Vážně se mi líbí, jak moc kombinují žánry. Třeba Focus je klasický heist film, ale zároveň je to místy bizarní komedie, pak to úplně změní ráz a je to vážné, a do toho přijde parádní akce.  A nakonec to má krásný milostný příběh, který je středobod toho filmu.“

bláznivá, zatracená láska BD lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Margot Robbie a Will Smith na tiskovce Focus

Margot Robbie a Will Smith na tiskovce Focus

A když jsme u té lásky, byla by Margot tým Will Smith nebo tým Leonardo DiCaprio? Z otázky, koho by preferovala, ale Margot se smíchem obratně vyklouzla s tím, že by se mohla dostat do problémů. Přesto si ale neodpustila pochvalu směřovanou na oba její herecké partnery:

„Oba dva jsou velké osobnosti, ale přesto jsou při natáčení obrovští profesionálové a nikdy nepřestávají být ke všem  kolegům a štábu zdvořilí. A když navíc lidi v jejich postavení dokáží ještě být při natáčení milí, nemůže se pokazit už vůbec nic.“
Velká škoda, že tiskovka téhle úžasné dvojky měla jen 40 minut, ale útěchou může být, že se spolu tihle dva ukážou v dalším filmu, v komiksovém Suicide Squad! Nicméně, ani jeden z nich neví, jestli se i v DC universu milostně zapletou, protože scénář Davida Ayera se neustále mění. „Myslím ale, že s Willem určitě budeme na stejné straně!“ ukončila diskuzi o Suicide Squad Margot Robbie, ale už jen tím nás dost navnadila!

Focus má v našich kinech premiéru tento týden, recenzi přineseme v pátek 27. 2.

připravila: Klára S., spolupracovnice Totalfilm.cz v Londýně
foto: Totalfilm.cz © 2015, Warner Bros. Entertainment INC. a Ratpac-Dune Entertainment LLC

Focus plakát

  1. Petr Král 24.2.2015, 14:41

    No spíš bych ocenil, kdybyste tu měli třeba něco o Americkým sniperovi, než o tomhle filmu, který už podle traileru moc povedeně nevypadá. O filmu tu dohromady nic není, jenom kecy v kleci, jak se jim spolu skvěle natáčelo…

    Reagovat na tento komentář

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.