Recenze | Divočina nabízí fajn oddech, ale není nezapomenutelná

Předobrazem postavy, kterou hraje Reese Witherspoon je skutečná Američanka (Cheryl Strayed), která svou tůru po Pacific Crest Trail popsala v autobiografické knize. Prožívala zrovna vrcholící životní krizi a vydat se na nesmírně dlouhou cestu považovala za nezbytné a očisťující.

Divočina

Divočina

Divočina se odehrává ve dvou rovinách. Buď sledujeme hlavní hrdinku přímo na cestě nebo se ve flashbacích vracíme zprátky do jejího předchozího života, abychom pochopili její rozhodnutí vydat se na pro mnohé nepředstavitelnou cestu.

Nutno říct, že film rozhodně není o šílené cestě rozmazlené holky, setkání se zvěří a několika vtipných momentech o blondýně, která si to rázuje po prašných a kamenitých stezkách. Divočina má rozhodně silné momenty a drtivá většina se spíš nachází ve zmiňovaných flashbacích. Ale ani oživující potkávání dalších putujících po PCT není špatné a hodně filmu pomáhá. Reese Witherspoon hraje obdivuhodně. Ale Laura Dern v roli její matky ji ještě mnohonásobně převyšuje a nominaci si opravdu zasloužila.

Divočina (foto: CinemArt)

Divočina (foto: CinemArt)

Dramatických momentů není mnoho. Divočina má dobrou kameru, hudbu, herecké výkony. A působí podobně jako Láska na kari, Prázdniny nebo jiné feeling-good filmy, které nezanechají trvalou stopu. Nedá se proto říct, že by film byl nějak výjimečný.

 • Režie - 60%
  60
 • Herci - 80%
  80
 • Kamera - 70%
  70
 • Hudba - 70%
  70

Divočina (USA, 2014)

Na tomhle filmu je nejpozitivnější jedna důležitá věc. Hlavní hrdinka nefňuká, jak strašný život si prožila, ale řeší svoje problémy tak trochu chlapskou metodou - útěkem pryč z civilizace. Touží po očištění.
Divočina nenudí a i když scénář není dokonalý, podržel jej režisér a obě hlavní herečky.

70 %
Vaše hodnocení filmu: 3.6 (5 hlasů)
Sending
Jakub Gutt, totalfilm.cz
foto/video: Cinemart © 2015

Divočina
Wild
Životopisný / Drama
USA, 2014, 115 min
Premiéra: 5. 3. 2015 (CinemArt)

Režie: Jean-Marc Vallée
Předloha: Cheryl Strayed (kniha)
Scénář: Nick Hornby
Kamera: Yves Bélanger
Hrají: Reese Witherspoon, Gaby Hoffmann, Laura Dern, Kevin Rankin, W. Earl Brown, Ted Rooney, Thomas Sadoski, Michiel Huisman, Cheryl Strayed, Brian Van Holt

Divocina_poster_web

 1. Visitor Rating: 1 Stars

  Reagovat na tento komentář
 2. Film Divočina nemá s divočinou nic společného, záběrů z přírody je zde jako šafránu a když si na internetu prohlédnete pět šest fotek, budete na tom lépe. Celý film je neustálé babrání se ve vzpomínkách na nezřízený život a umírající matku, které neskutečně nudí. Celý film se dá shlédnout snad jen pokud jste zvědaví, jestli v té kravině bude alespoň jedna zajímavá scéna. No a co v trailerech propagované scény s hroznýši a medvědem? Hroznýš byl jeden, kterého z úctyhodné vzdálenosti obešla a medvěda jsem neviděl vůbec. Buď tam nebyl, nebo jsem byl tímto nesmyslem tak znuděný, že jsem ho ani nevnímal. Doporučuji podívat se pouze na trailer neboť zde je sestříháno vše co film nabízí. Zbytek filmu je totální nuda.

  Reagovat na tento komentář
 3. Visitor Rating: 4 Stars

  Reagovat na tento komentář
 4. Visitor Rating: 5 Stars

  Reagovat na tento komentář

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Rating