Vybíjená bude mít předpremiéru v Londýně

Ještě před slavnostní pražskou premiérou,  bude nový film Petra Nikolaeva Vybíjená uveden na mimořádné předpremiéře 7. března v The Prince Charles Cinema v londýnském West Endu. Dvousálové kino, které vyrostlo z bývalého divadelního prostoru The Prince Charles Theatre, patří k nejtradičnějším filmovým stánkům v Londýně, kolem nějž se díky originálním programovým nápadům soustřeďuje početné publikum filmových fanoušků, hledajících náročnější filmovou nabídku.

vybijena_800x300

The Prince Charles Cinema je častým hostitelem alternativní filmové produkce a je nazývano oázou nezávislé filmové tvorby. Promítá kultovní tituly i snímky zlatého fondu kinematografie,  a proto patří k oblíbeným  a vyhledávaným londýnským kulturním centrům a průvodce jej často uvádějí jako nejoblíbenější anglické kino režiséra Quentina Tarantina, který zde například premiéroval oba díly svého filmu Kill Bill.

Premiéra nové české komedie Vybíjená, která do domácí distribuce vstupuje 12. března,  je prioritně určena pro Čechy a Slováky, žijící a pracující v Anglii. 

Když jsme natáčeli v Londýně Show Jana Krause, objevili jsme náhodou organizátora kulturních akcí právě pro českou a slovenskou komunitu v Londýně.  Byli jsme zrovna v období příprav Vybíjené, a tak nás napadlo představit nový český film našim krajanům v Londýně na mimořádné předpremiéře,“ říká producent filmu Vybíjená Rudolf Biermann a dodává. „Ten nápad se mi velmi líbil, jednak protože české filmy se do zahraničí obvykle dostanou až s časovým odstupem, ale také proto, že mám v Londýně řadu přátel a známých a toto je příležitost ukázat jim naši práci,“ dodává producent.

Na slavnostní londýnskou předpremiéru doprovodí komedii Vybíjená modelka Simona Krainová, která vytváří hlavní ženskou úlohu, trio hlavních mužských hvězd – Ondřej Sokol, Richard Genzer a Michal Suchánek, režisér Petr Nikolaev a producent Rudolf Biermann.

zdroj: U. Donátová
připravil: AC, totalfilm.cz