Recenze | Noční běžec – Neeson opět jako zatracený sympaťák

Liam Neeson je vlastně sám subžánrem akčních thrillerů. V posledních letech je jeho účast minimálně jistotou i v nepříliš povedených projektech. Neeson dokáže silou osobnosti strhnout diváka i tam, kde by to jiný herec těžko dokázal.

Noční běžec (foto: Freeman Ent.)

Noční běžec (foto: Freeman Ent.)

S režisérem Jaume Collet-Serrou nepracuje Neeson poprvé. Za sebou už mají několikerou spolupráci. Z poslední doby připomeňme třeba Non-stop. Noční běžec je každopádně z jejich společné spolupráce jednoznačně nejlepší.

Přítomnost další velké herecké hvězdy Eda Harrise v roli jeho nejlepšího přítele samozřejmě celý projekt posiluje. Příběh brooklynského gangstera Jimmyho Conlona (Neeson), který po propuštění z vězení zabije syna svého nejlepšího přítele, protože se snaží chránit syna je poměrně přímočarý a schématický. Ale právě jistá režie a partnerství dvou silných hereckých veličin posouvá Nočního běžce k akčním nadstandardům letošního roku. Vše se odehrává během jedné noci, příjemným opepřením je i Joel Kinnaman v roli Conlonova syna. Rozbořený vztah mezi otcem a synem se během jedné noci dle očekávání narovná, ale nutno říct, že poměrně uvěřitelně. Jak už bylo řečeno táhnou to hlavní herci, navzdory spoustě klišé, kterými je obklopuje scénář.

 • Režie - 70%
  70
 • Herci - 80%
  80
 • Kamera - 60%
  60
 • Scénář - 60%
  60

Noční běžec (Run All Night)

Vlastně je to celé docela oldschool, zručně natočené a nadstandardní. Ale rozhodně vás to neposadí na zadek, jako třeba před časem John Wick. U mě ale stále atmosférou boduje víc Mezi náhrobními kameny. Přesto patří oba jmenované filmy k nejlepším Neesonovkám posledních let. Pozitivní je i fakt, že Neeson konečně nepředstavuje někoho ultraspravedlivého a charakterního. Přesto z toho opět vychází jako zatracený sympaťák.

70 %
Vaše hodnocení filmu: 0.0 (5 hlasů)
Sending
Martin Staněk, totalfilm.czicon_csfd
foto/video: Freeman Ent. © 2015

Noční běžec
Run All Night
Akční / Krimi / Drama
USA, 2015, 114 min
Premiéra: 16. 4. 2015 Freeman Ent.

Režie: Jaume Collet-Serra
Scénář: Brad Ingelsby
Kamera: Martin Ruhe
Hudba: Junkie XL
Hrají: Liam Neeson, Joel Kinnaman, Ed Harris, Vincent D’Onofrio, Genesis Rodriguez, Common, Boyd Holbrook, Holt McCallany, Malcolm Goodwin, John Cenatiempo, Beau Knapp, Dan Domingues, Patricia Kalember, Radivoje Bukvic

Nocni-bezec-plakat

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Rating