Viděli jsme první díl páté řady Hry o trůny

Fanoušci série už odpočítávají poslední hodiny do celosvětové premiéry páté řady kultovní Hry o trůny. HBO si letos připravilo několik novinek. Premiéra je opravdu celosvětová, v pravém slova smyslu. První část poběží v noci nad pondělním ránem. Ve stejné chvíli bude k dispozici na HBO. Oficiální premiéra pro “méně nedočkavé” se odehraje v pondělí ve 20:00 na HBO v rámci “open večera”. Znamená to, že signál HBO budou moci v tu dobu naladit i diváci, kteří nemají tuto televizi předplacenou. Vysílání začíná v 17:35 a končí kolem 22. hodiny. Podívat se můžete i na nové díly Silicon Valley a Viceprezidentky.

Hra o trůny 5 - teaser banner

Hra o trůny 5 – teaser banner

Hra-o-truny-logoAle zpátky ke Hře o trůny. Je něco jinak? Nikoliv. Nadstandardní filmařina, skvělý scénář i herci. I po čtyřech uplynulých řadách nás autor i televizní tvůrci stále umí překvapit. Nechybí nic na co jsme si zvykli. Vraždy, smilstvo, pěkné i nechutné věci (postavy). A především velmi rozmáchlá výprava. Točí se v několika zemích a lokacích. Ostatně nahlédnout pod pokličku natáčení můžete těsně před začátkem prvního dílu (v pondělí v 19:30).

Hra o trůny stále nabízí velmi sofistikovanou a dospělou zábavu pro opravdové fanoušky žánru. Nejen Hry o trůny jako takové. Málokdo z těch, kteří jsou s hrdiny ze Západozemí od první řady se dokázali zbavit závislosti na hrdinech této ságy. Už několik sezón patří každá další premiéra k největším událostem televizní sezóny. Naprosto oprávněně. První díl páté řady nemá sebemenší hluché místo. Do pedálu šlápneme hned na začátku, i když by se první vteřiny v lese daly zaměnit s Červenou Karkulkou. Pohádka ani selanka se opět nekoná. A stále je to celé proklatě sexy. Těšte se.

Hra o trůny 4. série 4 BD lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

AC, totalfilm.cz
foto/video: © HBO 2015