Nepřehlédněte

50. MFF KV | Udo Kier uvádí svůj film, Mark Cousins svou srdeční záležitost

I ve středu pokračuje Hlavní soutěž. V mezinárodní premiéře se představí rumunsko-francouzsko-polský Kouzelný vrch (17.00 Velký sál), večer pak proběhne světová premiéra rakouského dramatu Má křídla, kdo končí pádem (20.00 Velký sál). Soutěž Na východ od Západu nabízí ve světové premiéře maďarsko-česko-německou žánrovou koláž Zero, kterou osobně uvede herec Udo Kier (16.00 Městské divadlo). I další kandidát z této sekce, koprodukční drama CHROM, se ve Varech světu ukáže poprvé (18.30 Městské divadlo).

Zero

Zero

Dnes uvede osobně Udo Kier snímek Zero, premiéru bude mít i dokument o fotografce Zuzaně Mináčové. Středeční festivalový den můžete začít s rumunsko-bulharsko-českým filmem Aferim!, který osobně uvede jeho producent Artemio Benki. Černobílý eastern, který letos obdržel Stříbrného medvěda za režii na MFF v Berlíně, začne v 11.30 ve Velkém sále. Režisér Mark Cousins v rámci sekce Šest blízkých setkání osobně uvede film svého srdce Nevinný okamžik (13.00 Městské divadlo). Na další z KVIFF Talk se dozvíte, jak se stát Vachkofilem. Zejména pro ty, kdo dokumentaristu Karla Vachka neznají, nebo se ho bojí, bude panel s ukázkami jeho filmů moderován prostým jazykem Vachkových producentů (13.30 Kinosál C).

Mark Cousins

Mark Cousins

Matěj Hádek a Lucie Žáčková od 14h rozdají své autogramy na stánku RWE u Mlýnské kolonády. V Domě ČT od 15h poběží diskuze o aktivitách Filmového centra České televize. Režisér Matej Mináč vás v 16h v Kongresovém sále seznámí ve filmovém portrétu Očima fotografky se svou matkou, dlouholetou spolupracovnicí MFF KV Zuzanou Mináčovou.

V 18h začíná Festivalový večer města Karlovy Vary, během nějž vystoupí v Letním kině skupiny Omega & KSO a Olympic společně s Karlovarským symfonickým orchestrem. Jako součást prezentace 70. výročí FAMU se představí projekt 70 let/70 filmů, projekcí digitálně upraveného absolventského snímku Jaromila Jireše„Sál ztracených kroků“. O jeho uvedení se postará Juraj Jakubisko a Saša Gedeon (19.45 Kinosál A).

Koná se i světová premiéra dokumentu Filmový dobrodruh Karel Zeman (18.30 Kinosál B). Ten osobně spolu s dalšími tvůrci představí režisér Tomáš Hodan, jenž se zúčastní i následné diskuze po projekci.

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

%d blogerům se to líbí: