Nepřehlédněte

50. MFF KV | Ukázkové počasí vítá první festivalový den

Festivalový tým má určitě radost, že otevírací víkend jubilejního ročníku doprovodí ukázkové letní počasí s vymetenou oblohou. Ve Varech je na večerní slavnostní zahájení už vše připraveno a lázeňské letovisko na západě Čech začíná čelit prvnímu náporu filmových fanoušků. Logicky se čeká, že největší návštěvnický boom nastane v sobotu a bude kulminovat v neděli. 50. ročník a teplé počasí do Varů naláká větší penzum návštěvníků než v minulých letech. Projevilo se to i na zájmu o festivalové projekce. Fronta byla v první den prodeje dvakrát delší než obvykle.

BANNER-KV-HEAD

Festivalová atmosféra

Festivalová atmosféra

Po červeném koberci se dnes v podvečer projde společenská smetánka v čele s tvůrčí delegací k zahajovacímu filmu Time Out of Mind. Hlavní hvězda festivalu, americký herec Richard Gere dorazil do města už včera odpoledne. Dnes večer si ve Velkém sále hotelu Thermal převezme Křišťálový glóbus za přínos světové kinematografii.
V sobotu pak v letním kině uvede projekci svého nejslavnějšího filmu Pretty Woman. V neděli pak uvede novinku Franny a natočí rozhovor s Markem Ebenem pro pořad Na Plovárně.

Richard Gere (foto: archiv)

Richard Gere (foto: archiv)

happy anivarysaryVečer také začne velká oslava jubilejního ročníku. Pro zahajovací večer 3. 7. 2015 je připravena řada akcí nejen v hotelu Thermal, ale na různých místech v Karlových Varech. Vstup na akce je volný! Navíc je pro návštěvníky připravena řada bonusů a zajímavých podniků. Cesta k nim je zcela jednoduchá. Každý účastník, který dorazí na akce slavnostního zahájení ozdobený motýlkem, v případě účastnic pak s nalíčenými červenými rty, má šanci na některý z bonusů dosáhnout. Přehled míst a nabídku událostí a výhod najdete na tomto plakátu. Motýlka si můžete přinést z vlastního šatníku, nebo můžete získat jeho papírovou verzi při zakoupení jakéhokoliv typu festivalového pasu, platného v den zahájení 3. července 2015.

Kartu Festival Pass zakoupíte na kterékoli pokladně od čtvrtka 2. července 2015 a ihned po jejím zakoupení si můžete na téže pokladně vyzvednout vstupenky na filmy. Zakoupený Festival Pass vám aktivují u kterékoli pokladny na další požadovaný počet dní. V rámci passu je možné vyzvednout si denně 3 vstupenky na různá festivalová představení.

Vstupenky je možné kupovat i jednotlivě. Vstupenka stojí 80,- Kč. V areálu hotelu Thermal je návštěvníkům k dispozici 19 pokladen (přímo v hotelu se nachází 6 hlavních pokladen, na F-Baru hotelu je umístěno 8 pokladen, na schodech u hotelu je 5 venkovních pokladen), pokladna Vodafone a Last Minute pokladna. Další dvě pokladny se nacházejí u Grandhotelu Pupp a jedna pokladna je umístěna ve stanovém městečku.

Rezervovat je možné vstupenky přes sms či oficiální aplikaci festivalu. Nutný je ale Festival pass. Rezervace je možná od 7:00 do 24:00 a to vždy na tentýž a následující den.

připravil: AC, totalfilm.cz
foto/video: Totalfilm.cz, Film Servis Festival Karlovy Vary

11251203_1011981322192337_4165887294523209431_n

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.