Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

NECHCE SE VÁM ČÍST? RECENZI NA FURIOSU SI MŮŽETE POSLECHNOUT V RÁMCI NAŠEHO PODCASTU ZDE.

Recenze | Pixely aneb útok mimozemšťanů prostřednictvím videoher

Trojrozměrné a oživlé plošinovky z 80. let útočí na Zemi. Z vesmíru přichází hrozba, kterou na sebe lidstvo nevědomky poslalo samo. Zní to ulítle a také to ulitlé je. Přestože počiny produkční společnosti Adama Sandlera patří za jeho herecké účasti zhusta ke kasovním trhákům, kritika příliš nadšena není. Ale to se jak známo nevylučuje. Novinka, kterou měl pod taktovkou uznávaný Chris Columbus (Sám doma a první dva díly Harryho Pottera) se jmenuje Pixely. Vypráví o napadení naší planety mimozemskou civilizací, která špatně pochopila depeši, kterou vstříc novým civilizacím vyslala v roce 1982 americká NASA.

Pixely (foto: Falcon)

Pixely (foto: Falcon)

Součástí “zprávy” o lidstvu byla také kazeta s ukázkami tehdejších počítačových her. Mimozemšťané to ale pochopili jako vyhlášení války a místo sofistikovaných zbraní posílají na planetu Zemi obřího Pac-Mana a další zhmotnění nejznámějších počítačových her té doby. Vláda USA má co dělat, aby Zemi ochránila od totálního zničení. Pomoci má i bývalý přeborník v počítačových hrách Sam Brenner (Adam Sandler) spolu s kamarádem Willem Cooperem (který je jen tak mimochodem taky americký prezident) a trhlým Ludlowem. Po boku mu sekunduje i krásná plukovnice Violet.

V případě sandlerovek je opravdu možné očekávat téměř vše. Ale tenhle úlet naštěstí vyšel. V pozitivním smyslu slova. Všechno je tu tak absurdní, že to opravdu baví a naplňuje zcela definici letního blockbusteru. Přemýšlet opravdu není příliš radno ani nutno. I když scénář není vrcholem profese, kupodivu jsou všechny ty nesmysly echt sympatické. Je pravda, že závěr se opravdu zvrhne a trochu podkopává nohy do té doby kompaktnímu celku, ale nevadí. Na druhou stranu mají Pixely spoustu chyb, které jsou evidentní. Velmi jednoduché a přímočaré dialogy, které jsou místy jednosuše řečeno tupé. Některé WTF momenty nejsou (krom jiných) zamýšlené a parta herců také nepředvádí bůhví jaké výkony. Ale to jsou celkem očekávané výtky u kdejakého letního blockbusteru.

Pixely (foto: Falcon)

Pixely (foto: Falcon)

 • 65%
  Režie - 65%
 • 50%
  Scénář - 50%
 • 65%
  Herci - 65%
 • 70%
  Vizuál - 70%
60%

Pixely (2015)

Pokud chcete opravdu vypnout – Pixely jsou popcornovou zábavou, za kterou můžete peníze za 3D vstupenku v klidu utratit. A co víc, Adam Sandler se nepitvoří a není za největšího blbce filmu. To obstarávají jiní. Takže tleskám nečekanému: producent Sandler pod supervizí Chrise Columbuse tentokrát vyměnil trapnost za skutečnou zábavu.

Martin Staněk, totalfilm.czicon_csfd
foto/video: Falcon © 2015

Pixely
Pixels
Akční / Komedie / Sci-Fi
USA, 2015, 106 min
Premiéra: 13. 8. 2015 Falcon

Režie: Chris Columbus
Scénář: Timothy Dowling, Tim Herlihy
Kamera: Amir M. Mokri
Hudba: Henry Jackman
Hrají: Adam Sandler, Josh Gad, Kevin James, Peter Dinklage, Sean Bean, Michelle Monaghan, Brian Cox, Matthew Lintz, Michael Boisvert, Ashley Benson, Dan Aykroyd

Pixely-banner-metro

Totalfilm.cz je mediálním partnerem filmu. Tato skutečnost nijak neovlivňuje pozitivně recenzi.
Distribuční společnost je s tímto před uzavřením partnerství obeznámena.

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast