Nepřehlédněte

Recenze | Nikdy není pozdě překvapí skutečnou dcerou Meryl Streep

Ricki Rendazz (Meryl Streep) je zpěvačka (a pokladní v supermarketu), která kvůli svému snu opustila manžela a svoje tři děti. Se svou kapelou ale velkou díru do světa neudělala. Vydala jedno LPčko a kromě práce na pokladně a řešení svého osobního bankrotu pravidelně vystupuje v místním baru. Když je svým bývalým mužem (Kevin Kline) kontaktována, že jejich společnou dceru (Mamie Gummer) opustil manžel, rozhodne se sednout do letadla a splatit dceři osobní dluh, který vůči ní cítí. S Ricki to ale nikdy není jednoduché. Své o tom ví celá rodina.

Nikdy není pozdě (foto: Falcon)

Nikdy není pozdě (foto: Falcon)

Rodinné drama se ale nakonec vůbec nekoná. Scénář chodí po hranách problémů a hlavní hrdince toho moc nenabízí. Přestože krom manžela, jeho současné manželky a dcery jsou tu ještě další dva synové, žádný další rozvoj se nekoná. Nikdy není pozdě vlastně neoplývá žádnou pořádnou zápletkou. Je to spíš o hudebních číslech, pozorování rodinné situace a humorných scénách.

Meryl je samozřejmě opět skvělá a ve svém standardu.

Trochu šokující je zjištění, že v tomhle filmu svou matku herecky převyšuje její filmová i skutečná dcera Mamie Gummer. Zlomenou a zničenou dceru hraje značně přesvědčivě a je vlastně velká škoda, že nemá víc prostoru. Je evidentní, že ve filmu nehraje z protekce. Zdědila po matce talent a to je koneckonců dobrá zpráva. Meryl je samozřejmě opět skvělá a ve svém standardu. Že hraje a skutečně zpívá, to po kreacích oscarové herečky v Mamma Mia! asi už nemůže překvapit.

Nikdy není pozdě

Meryl Streep o své dceři Mamie Gummer
Mamie je velice dramatická a vždycky taková byla, už od tří let – nebo možná tří měsíců – takže společně hrajeme už velice dlouho,“ říká Streep. „Moc ji obdivuji, stejně jako její odhodlání vrhnout se do své role po hlavě. V naší branži je velice těžké se prosadit, pokud máte tak známou matku, ale děti své rodiče vidí ojedinělým způsobem, což rozhodně ani vzdáleně neznamená, že by je považovaly za své dokonalé vzory. Takže najít způsob, jak zajistit, aby na mě byla naštvaná, to nebyl nejmenší problém.“

 • Režie - 60%
  60
 • Scénář - 50%
  50
 • Herci - 80%
  80
 • Hudba - 70%
  70

Nikdy není pozdě (2015)

Víc než očekávané drama a pozdní přerod poněkud sobecké Ricki nabízí režisér hořkou komedii. Několik momentů velmi pobaví. Marihuanový večírek za účasti jindy upjatého otce je velmi dobře napsaná i zahraná scéna. Takových je tu víc. Bohužel i spousta hluhých míst, které hází toto komediální drama do průměru. Nevyužitý potenciál vždycky zamrzí.

65 %
Vaše hodnocení filmu: 2.4 (5 hlasů)
Sending
Jan Karlík, totalfilm.czicon_csfd
foto/video: Falcon © 2015

Nikdy není pozdě
Ricki and the Flash
Komedie / Drama / Hudební
USA, 2015, 101 min
Premiéra: 3. 9. 2015 Falcon

Režie: Jonathan Demme
Scénář: Diablo Cody
Kamera: Declan Quinn
Hudba: Mark Mothersbaugh
Hrají: Sebastian Stan, Meryl Streep, Kevin Kline, Mamie Gummer, Hayse Jack, Luke Webb, Audra McDonald, Rick Springfield, Suzanne Lenz, Ben Platt, Charlotte Rae, Katherine Crockett, Bill Irwin, Nick Westrate, Maria Di Angelis, Liz Celeste, Marko Caka, Perri Lauren, Leah O’Donnell, Jenilyn Rodriguez, Mary Farah

Nikdy neni pozde poster A1

Totalfilm.cz je mediálním partnerem filmu. Tato skutečnost nijak neovlivňuje pozitivně recenzi.
Distribuční společnost je s tímto před uzavřením partnerství obeznámena.

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Rating

%d blogerům se to líbí: