Warcraft už mohou podržet jen fanoušci, má velmi špatné recenze

Jedna z nejočekávanějších filmových adaptací herních hitů Warcraft: První střet má za sebou první projekce a na rottentomatoes.com se objevilo prvních dvacet recenzí. Jejich průměr činí k dnešnímu dni 4 body z deseti. Zdá se tedy, že se z pohledu novinářů jedná o velký průšvih.

Geoff Berkshire z Variety například kritizuje vizuál: “Finální produkt lze srovnat s animovanými reklamami ve hrách pro Iphone.” To není příliš lichotivé.
Kevin Harley z britského Total Filmu je přesvědčen, že Warcraft působí jednotvárně, inscenovaně a zdlouhavěHelen O´Hara z GQ magazínu kritizuje režiséra Duncana Jonese, který podle ní není tím správným člověkem, který zvládne adaptovat herní svět pro filmové plátno. Olly Richards z Empire Magazine je ještě tvrdší. Srovnává Warcraft s Johnem Carterem a Dungeons and Dragons. Tom Huddleston z Time Out by film zkrátil, zrychlil a dodává, že mu místy opravdu nerozuměl. John Hazelton ze Screen International považuje film za nepřesvědčivý a obviňuje tvůrce z napodobování Pána Prstenů a Hry o trůnyAlonso Duralde z The Wrap říká, že je film bohužel neúmyslnou komedií.

Warcraft: První střet (foto: CinemArt)

Warcraft: První střet (foto: CinemArt)

Z dvaceti dosavadních recenzí jsou pouze tři vyloženě pozitivní. To samozřejmě pro tvůrce ani diváky není dobrá zpráva. Podržet film mohou davy fanoušků herní předlohy. Celosvětově jich není zrovna malý počet a to může filmu přes negativní recenze pomoci. Samozřejmě, že určitou roli v nepochopení u recenzentů může hrát i fakt, že se s Warcraftem jako takovým nikdy ještě aktivně nesetkali. Pokud je ale nutné pro divácký zážitek znát herní svět Warcraft, určitě to není dobře.

Do českých kin dorazí film 9. června.

-red-
zdroj: Rottentomatoes.com

Článek jsme oštítkovali takto: