I v Česku Sully uspěl – Hanks slaví a diváci se těší na Inferno

Clint Eastwood jako režisér a Tom Hanks jako titulní herec a představitel kapitána Sullyho vytáhli z kapes amerických diváků za první víkend přes 35 milionů dolarů. Jedná se o velký úspěch, film se zařadil do první pětky nejúspěšnějších zářijových startů. Pouze jeden Eastwoodův film se vzdáleně tržbami za první víkend Sullymu přibližuje. Jsou to Vesmírní kovbojové z roku 2000. V Česku film Sully: Zázrak na řece Hudson také uspěl, po prvním víkendu se nachází na druhém místě návštěvnického žebříčku.

V každém případě, v případě Sullyho zafungoval především extrémně známý příběh podle skutečné události. Tom Hanks je navíc stabilně velmi populární herec. A v kinech se zanedlouho objeví v pokračování příběhů Dana Browna Inferno.

V tuto chvíli si ale v kinech můžete užít příběh kapitána, který riskantním přistáním na řece Hudson zachránil životy všech 155 lidí na palubě. Na film můžete mimo jiné vyrazit i do pražského kina IMAX. Přistávací scéna je na velkém plátně a natočená IMAX kamerami opravdu impozantní. Navíc, jak jste se mohli dočíst v naší recenzi, Eastwood si pohlídal, aby film nepůsobil přehnaně heroicky a pateticky. Sully: Zázrak na řece Hudson je příjemným překvapením jinak katastrofálního filmového léta.

V Americe s celkovými zářijovými výsledky ještě významněji zamíchá zřejmě nové zpracování Záhady Blair Witch, další příběh podle skutečné události s Markem Wahlbergem Deepwater Horizon: Moře v plamenech (v českých kinech od 29. 9.) a samozřejmě Burtonova Slečna Peregrinová podle známého bestselleru pro mládež.

Jakub Gutt, Totalfilm.cz
foto/video: Freeman Entertainment (1, 3), Falcon (2) © 2016