Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

FESTIVAL NEJHORŠÍCH A BIZARNÍCH FILMŮ PRÁVĚ PROBÍHÁ V PRAZE. O FESTIVALU NARUBY VÍC TADY.

Preview | Vracíme se do kouzelnického světa – bez Radcliffa, zato s oscarovým Redmaynem

Vracíme se do světa Harryho Pottera. Jen u toho nebude Harry, ale oscarový Eddie Redmayne v roli Mloka Scamandera. Je na co se těšit? Jen hodiny nás dělí od premiéry Fantastických zvířat.

Nápad udělat z učebnice kouzelných tvorů film není v dnešním Hollywoodu nic neobvyklého. Jako pojítko s výdělečným světem Harryho Pottera je více než dostačující a ze samotné knížky si film půjčí jen několik postav. Vše ostatní je originální příběh z pera J.K Rowling, která se zhostila scénáře. Příběh je tedy ve správných rukou. To samé se dá říci i o režisérovi, kterým je David Yates. Zmiňujeme to již po několikáté. Je potřeba dávat vzdálené pokračování známé série do rukou provařeného režiséra, který se postaral o zfilmování 5 – 8 dílu Harryho Pottera? Podle producentů to potřeba je, vzhledem k tomu, že se Yates stal režisérem i dalších !ČTYŘ! pokračování, které Fantastická zvířata mají mít.


fb-header

Dostáváme se k zajímavým věcem. Do příběhu zasáhne samotný Brumbál a jeho odvěký rival Grindelwald, kterého má ztvárnit Johnny Depp. Náznaků se samozřejmě dočkáme již v prvním díle, měla by to ovšem být předzvěst větších věcí, jelikož by se měl příběh natáhnout na neuvěřitelných 19 let a soustředit se také na Brumbálovu linii. Jestli se tvůrci pustí i do domnělých milostných peripetií mezi Brumbálem a Grindelwaldem zatím není známo. Každopádně by měl příběh vrcholit ve druhé světové válce, kdy si to znepřátelení rivalové vyříkají s pomocí kouzel. Jak do toho všeho bude zapadat chudák Mlok s vykuleným výrazem Radmayneho si nedokážu moc představit. To jsme ale v daleké budoucnosti.

Mlok Scamander přicestuje do New Yorku s podivným kufříkem, ve kterém má schovanou svou sbírku kouzelných tvorů. Problémy nastanou v okamžiku, kdy mu některý z nich sprostě pláchne. Začne velké hledání opepřené vizuálními efekty, které podle prvních reakcí mají být více než slušné. V patách Mlokovi bude Colin Farrel jako Percival Gravesm společně s patolízalem Credencem (Ezra Miller). Zámořské reakce jsou vesměs pozitivní, což je velmi dobrá zpráva. Přiznám se, že jsem Fantastickým zvířatům moc nevěřil. S vrcholením marketingové kampaně a směřováním samotného příběhu, ale řadím opatrnou zpátečku a těšit se lehce začínám. Mělo by to být velkolepé a první díl by tak měl mít funkci čistě představovací. Ty větší věci se stanou později. Čelit Grindelwalovi, jako jednomu z nejstrašnějších černokněžníku všech dob nebude jistě žádná sranda.

Fantastická zvířata a kde je najít (foto: Warner Bros.)

Fantastická zvířata a kde je najít (foto: Freeman Entert.)

My film uvidíme již dnes večer a obratem vám sdělíme první dojmy. Podle všeho je na co se těšit. A to je dobře. Kvalitních fantasy není nikdy dost.

Petr Račko, Totalfilm.cz
foto/video: Freeman Entertainment, Totalfilm.cz

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast