Nepřehlédněte

Anděl Páně 2 dokázal zázrak – má už přes milion diváků!

Filmová pohádka Anděl Páně 2 překonala v šestém týdnu od premiéry hranici milionu diváků. Podle údajů distributora – společnosti Falcon, vidělo film doposud 1 001 419 diváků. S milionovou hranicí bylo spojeno i možné další pokračování. Ivan Trojan v tomto smyslu poněkud neprozřetelně zažertoval na festivalu ve Varech.

Dosáhnout milionové návštěvnosti v kinech je výjimečná událost a v uplynulých letech se to žádnému českého filmu nedařilo. Zatím posledním domácím titulem, který překročil hranici milionu diváků, byla komedie Ženy v pokušení v roce 2010.

„Dosažení mety jednoho miliónu diváků je pro nás velkým svátkem. Nejen proto, že se to žádnému filmu v českých kinech nepovedlo již více 6 let. Trh se výrazně proměnil a život filmů velmi zkrátil. O to víc je takový moment cennější. Navíc aktuální ohlas diváků i kin zatím ukazuje, že zájem trvá, takže naše práce ještě rozhodně neskončila“, říká Jan Bradáč, ředitel distribuční společnosti Falcon, která film Anděl Páně 2 uvedla do kin.

VZKAZ REŽISÉRA A HERCŮ  DIVÁKŮM:

Milí diváci Anděla Páně 2!

Jeden z nás bezelstně řekl, že budeme uvažovat o Andělu Páně 3, když přijde milion diváků do kin. Chtěli jsme tak naznačit, že se s Andělem Páně loučíme. Vy jste se ale rozhodli tuto milionovou metu dobýt. A protože co se slíbí, je mravné i splnit, nezamykáme Petronelovi a Uriášovi jednou provždy dveře.

Stejně ale jako jsme nechtěli dvojkou Anděla podrazit nohy jedničcce, ani nyní nechceme nějakou “uspěchanou trojkou” pokazit, co se dosud povedlo. Pakliže bude vynikající nápad ve skvělém scénáři, vyrazíme opět do nebe na mejdan s Pánem Bohem a všemi svatými. Pakliže bychom ale my tři příběhu nebo humoru nevěřili, tak potom ani za milion – korun, dolarů nebo diváků. Nechceme zklamat ani vás, ani sebe.

Děkujeme milionkrát, každému z vás, kteří jste přišli do kina! Je to parádní zpráva nejen pro Anděla Páně, ale pro celý český film.

Ivan Trojan, Jiří Dvořák, Jiří Strach

Anděl Páně 2 (foto: Marlene Film Production)

Pohádka Jiřího Stracha Anděl Páně 2 sbírá rekordy v podstatě již od svého vstupu do českých kin. V tuto chvíli se proto tomuto andělskému snímku připisuje několik prvenství:

  • je filmem, který na hranici 1 miliónu diváků dosáhl mezi všemi „milionáři“ NEJRYCHLEJI – stalo se tak v šestém týdnu od premiéry
  • svou tržbou je už v tuto chvíli na 4. místě historických tabulek mezi VŠEMI filmy a na 3. místě mezi českými. Je již jen otázkou času, kdy bude držitelem českého primátu v tomto kritériu.
  • je celkově nejúspěšnějším českým filmem v počtu diváků za první víkend v kinech
  • první tři po sobě jdoucí víkendy po premiéře překročila návštěvnost 100 tisíc diváků
  • je nejúspěšnějším českým filmem roku 2016
  • je nejnavštěvovanějším filmem roku 2016 v českých kinech
  • je historicky třetím českým filmem, který překročil hranici 100 milionů korun v tržbách za vstupné (doposud Vratné lahve a Ženy v pokušení).

Film byl velmi úspěšný (a stále je) i na YouTube. Jedná se o jednoznačně nejsledovanější českou premiéru na YouTube. Playlist pohádky, který obsahuje trailery, ukázky, rozhovory a další videa si do dnešního dne pustilo přes 2 miliony diváků.

Anděl Páně 2 vznikl v produkci společnosti Marlene Film Production a koprodukci České televize, společností innogy, CertiCon, All  Toys, Attack, RTV: Rozhlas a televízia Slovenska. Vznik filmu podpořil Státní fond kinematografie.

foto: Česká televize a Marlene Film Production
-red-
zdroj: M. Žurková, Falcon