Nepřehlédněte

Oldřich Kaiser: Masaryk byl srdcař a skvělý člověk (video)

Dnes večer proběhne v Praze slavnostní premiéra filmu Masaryk. Pár hodin před jejím vypuknutím tu pro vás máme další film o filmu. Představitel Edvarda Beneše, herec Oldřich Kaiser, prozrazuje svůj pohled na film i historické souvislosti. “Masaryk byl srdcař – skvělý člověk, zábavný. Edvard Beneš byl oproti němu strohý úřednický typ,” říká herec a pokračuje: “Beneš to měl těžké, jsme malinká zemička, takže nějakého spojence vždycky mít musíme.”
Film nominovaný na 14 Českých lvů vejde do široké distribuce 9. března. Podívejte se na video.


Další videa o filmu, včetně ukázek, najdete na našem YouTube kanále

Dramatický příběh, věnovaný osudům velvyslance a pozdějšího československého ministra zahraničí, Jana Masaryka, se vrací do doby těsně před druhou světovou válkou. Ve třicátých letech vrcholí Masarykova diplomatická kariéra, kterou tráví převážně ve Velké Británii, kde se snaží dostat světové mocnosti na stranu Československa.
Film měl mezinárodní premiéru na letošním Berlinale v prestižní kategorii Berlinale Special.

Režisér J. Ševčík (uprostřed) a scenárista P. Kolečko na Berlinale

Muž, oceňovaný jako brilantní řečník, zábavný společník a milovník života, má však i svou temnou stránku. Masaryk hledá únik před svým jménem, před odpovědností i před sebou samým v hýřivém životě, alkoholu a drogách, ale také v neustálém sebetrýznění. Tehdejší velvyslanec v Londýně se najednou ztrácí z veřejného života. Přerušuje kontakt s politickými kolegy i s přáteli. Na několik měsíců mizí, kamsi do Ameriky… Na pozadí historických událostí se odehrává napínavý životní příběh okouzlujícího, ale nevyrovnaného, sebedestruktivního muže a jeho marného boje o budoucnost vlastní země.

-red-
zdroj: In Film, Bioscop, Totalfilm, U. Donátová