Soutěž o vstupenky na slavnostní premiéru nového filmu Agnieszky Holland

Ve čtvrtek 23. března bude mít v rámci Febiofestu slavnostní premiéru nový thriller režisérky Agnieszky Holland Přes kosti mrtvých. Film se objevil na letošním Berlinale, odkud si přivezl Stříbrného lva. Na scénáři s režisérkou navíc spolupracoval Štěpán Hulík, který má na kontě úspěšné projekty HBO Hořící keř a Pustina. Pro tři z vás máme výjimečnou příležitost účastnit se slavnostní premiéry s delagací. 

„Náš film by mohl nést název: Tahle země není pro staré ženy. Svět, ve kterém žijeme a kde se tento příběh odehrává, je takovým místem. Hlavní postava je upřímná, vášnivá, štědrá, inteligentní, ale i šílená. Šílená vzteky, posedlostí zvířaty a soucitem k marginalizovaným lidem. Překypuje rebelií a rozhořčením,“ říká k filmu jeho režisérka Agnieszka Holland, která film natočila na motivy knižního morálního thrilleru spisovatelky Olgy Tokarczuk „Svůj vůz i pluh veď přes kosti mrtvých“.

Agnieszka Holland (foto: archiv)

Krom Štěpána Hulíka se na filmu podíleli i další Češi – střihačem filmu byl Pavel Hrdlička a jednu z důležitých rolí si ve filmu zahrál Miroslav Krobot – se všemi třemi si Agnieszka Holland již vyzkoušela spolupráci na již zmíněné oceňované minisérii Hořící keř.

Ve filmu sledujeme vzrůstající hrůzu malé osady na polsko-českém pohraničí, ve které se v rychlém sledu stane několik záhadných vražd bez jasně vysvětlitelné logiky nebo motivu. Hrůza a zděšení z vražd kontrastují s obecným nezájmem, který doprovází masové vybíjení divoké zvěře v právě probíhající lovecké sezóně. Dušejková je nejen milovnicí zvířat, ale také ochránkyní všech divných a ‘jiných’ obyvatel Kłodzké kotliny, kde se příběh odehrává. Skrze Dušejkovou začínáme v příběhu postupně odhalovat, kdo stojí za prapodivnými vraždami a jak souvisí s vyvražďováním zvěře.

Soutěž o 3×2 vstupenky na slavnostní premiéru
čtvrtek 23. března ve 20:30 Cinestar Anděl Praha