Nepřehlédněte

5 operací, 6 srážek s autem, 10 let na cestě, 192 zemí – dokument o neúnavném aktivistovi

Zítra proběhne na právě probíhajícím Finále Plzeň projekce dokumentátní novinky Okhwan’s Mission Impossible. Jejím hrdinou je korejský právník, cyklista, naivní snílek a zapálený aktivista v jednom – Okhwan. Zvolil si misi, která se blíží nemožnému: projezdit na kole celý svět, a upozornit tak na téma rozdělení vlastní země nesmyslnou hranicí mezi Severní a Jižní Koreou. Únos, extrémní hladovka před londýnským parlamentem v době parlamentních prázdnin nebo absolvování Pražského maratonu bez jakékoliv přípravy představuje jen malý výčet z řady příhod, které Okhwana pronásledují během jeho symbolického boje. Boje, který přerostl do absurdních rozměrů a zároveň ukázal, že i naivní představa může mít při velké odvaze a odhodlání svůj smysl.

Snímek ve slovensko-české koprodukci bude mít českou festivalovou premiéru na festivalu Finále Plzeň v termínech 25. dubna 2017. Okhwan’s Mission Impossible je zde zařazen do soutěže v sekci Zlatý ledňáček za nejlepší dokumentární film. Nápadně působící barevná kola, rozmístěná na místech konání akce, budou diváky lákat k navštívení velmi netradičních projekcí.

Okhwan’s Mission Impossible

Projekce v úterý 25. dubna se ponese v duchu Okhwanova putování na kole. Promítání totiž bude napájeno energií diváků skrze cykloelektrárnu, kterou přivezeme ve spolupráci se společností Nano Energies. Do projekce se tak mohou aktivně zapojit diváci, kteří budou šlapat na přistavených speciálních kolech. Mají tedy jedinečnou možnost stát se na malou chvíli Okhwanem, který se rozhodl postavit proti systému a sjednotit lid Jižní a Severní Koreji. I diváci se budou muset sjednotit a šlápnout do pedálů, aby projekce nepřestala běžet.

Okhwan’s Mission Impossible

„Mám radost, že diváci budou díky šlapání na kolech součástí projekce, a zároveň vytvoří alternativní energii potřebnou pro projekci filmu. Stejně jako Okhwan musí mít výdrž i jeho odhodlání,“ dodává koproducentka filmu Jarmila Poláková.

Po premiéře bude následovat série projekcí s touto unikátní cykloelektrárnou v regionech, zakončená v Praze v bývalých kasárnách v Karlíně. Po této části distribuce film vstoupí do alternativních projekčních míst po celé republice. Jedná se o kluby, kavárny, alternativní kina a řadu jednosálových kin s artovou dramaturgií. Distributorem snímku je Krutón Film.

25. 4. 2017 FESTIVALOVÁ PREMIÉRA na filmovém festivalu Finále Plzeň
06/2017 Zahájení cyklu eventových projekcí mimo Prahu (především víkendy)
07/2017 Zakončení regionálních projekcí a pražská premiéra v bývalých kasárnách (Praha-Karlín)
08–09/2017 Distribuce do letních kin, jednosálových artových kin a alternativních projekčních míst

zdroj: J. Volák
-red-

%d blogerům se to líbí: