Na avizovaný konec Hry o trůny naváží další spin-offy

HBO sice potvrdilo, že nadcházející dvě řady jednoho z nejsledovanějšího seriálu současnosti Hra o trůny budou poslední. Fanoušky, ale nyní zalilo slunce plné štěstí. Na Hru o trůny by měly navázat další čtyři připravované seriály. Na nich by se měli jako výkonní producenti podílet i současní tvůrci série Dan Weiss a David Benioff.

Nic tedy nebude definitivně ukončeno. Jaký bude obsah či cesta samostatných spin-offů televize neprozradila. Informaci, že se něco takového chystá, HBO prozradilo magazínu Entertainment Weekly. Nová, v pořadí sedmá řada Hry o trůny bude mít premiéru 17. července. Narozdíl od předchozích desetidílných řad bude mít ta nadcházející pouze sedm dílů.
Na ni za rok naváže řada osmá, která má být v rámci původní značky úplně poslední.

Seriál Hra o trůny se každou další řadou stává silnější a kultovnější značkou. Když na konci páté řady zemřela jedna z hlavních postav, vzedmula se taková fanouškovská bouře a nevole, že do dneška není jasné, zda to byl chytrý kalkul tvůrců nebo diváci televizi donutili, aby na počátku šesté řady postavu Jona Sněha vrátili do hry. Seriál hraje navíc prim i v žebříčku, ze kterého zřejmě televize radost úplně nemá. Je vůbec nejstahovanějším seriálem posledních let. A právem platí za jeden z nejúspěšnějších projektů HBO za celou dobu jejího existence.
Autorem předlohy k seriálu je spisovatel George R. R. Martin.

-red-
zdroj: EW