Hurvínek zamíří v srpnu do kin ve 3D – podívejte se, jak vypadá (video)

Do kin se na konci prázdnin podívá nové zpracování Hurvínka. Dva měsíce před premiérou je tu plnohodnotný trailer. Před časem uveřejněný teaser filmu Hurvínek a kouzelné muzeum vyvolal na internetu vášnivé diskuze o nové animované podobě tradičního českého hrdiny. Část diváků oceňuje moderní háv filmu, části se nelíbí částečný odklon od tradice. Jak Hurvínek nakonec vypadá se můžete podívat na videu. Do kin vyrazí dobrodružný příběh s ušatým hrdinou i ve 3D verzi. Premiéru bude mít 31. srpna.

Na jedné straně jsem šťastný, že se nám celý ten běh na hodně dlouhou trať podařilo dotáhnout až do cíle a na druhé straně jsem plný očekávání. Ale věřím, že našeho Hurvínka přijmou všichni diváci, ti, kteří s ním vyrůstali, stále vyrůstají, i ti, kteří ho díky filmu teprve poznají, “ věří režisér filmu Martin Kotík.

Hurvínek a kouzelné muzeum (foto: CinemArt)

Přerod slavných postaviček z loutkové do animované podoby probíhal ve spolupráci s Divadlem Spejbla a Hurvínka. „Klíčové pro vývoj celého projektu bylo, aby se s ním od počátku ztotožnili ti, kteří jsou pokračovateli legendární tradice v dnešním Divadle Spejbla a Hurvínka. Bez jejich podpory bychom si nedokázali film představit,“ vysvětluje Martin Kotík.  Na příběhu se spolu se scenáristou Petrem Nepovímem scenáristicky podílel Miki Kirschner, obě hlavní postavy filmu Hurvínek a kouzelné muzeum namluví Martin Klásek, dnes umělecký šéf Divadla S+H. Film se symbolicky stal i poslední dabérskou rolí nedávno zesnulé ředitelky Divadla Spejbla a Hurvínka Heleny Štáchové  „Jsem vděčný osudu, že Helenka  stihla namluvit všechny dialogy Máničky i paní Kateřiny,“ vzpomíná Martin Kotík. „I když finální podobu svých postav ani celého filmu již nestihla vidět, věřím, že by byla spokojená, protože od počátku celému projektu fandila a podporovala nás.“

Další postavy namluvili osvědčení dabéři – Martin Dejdar, Petr Rychlý, Ota Jirák, Vilém Udatný nebo Jiří Lábus. Písničku k filmu nazpíval Josef Vojtek.

-red-
zdroj: U. Donátová 
foto/video: CinemArt © 2017