Co koupit na placce – červnové tipy na Blu-ray a DVD

Červen přináší do našich domácích videoték opravdu silné tituly, v několika případech i oscarové tituly. Krom běžné nabídky oba velcí čeští distributoři nabízejí ke svým hlavním titulům i 4K UHD alternativy. Samozřejmě, že je nutné, abyste doma měli odpovídající techniku. Popostrčit vás k nákupu 4K televizí a Ultra HD přehrávačů se vás rozhodl Samsung s Bontonfilmem. Pokud si koupíte televizi nebo přehrávač 4K, získáte zdarma až 10 4K titulů z nabídky Bontonfilmu. Akce trvá celé prázdniny a končí 3. září. Ale teď už zpátky k samotné nabídce červnových filmů.

Místo u moře (USA, 2016)

Oscarový vítěz a velmi úspěšný titul na světových festivalech. Skvělý herecký výkon Caseyho Afflecka, který za několik dní dorazí na karlovarský festival. Příběh komplikovaného mladého muže, který se musí poprat s velmi těžkou rodinnou situací nabízí dokonalé herecké výkony, výtečný scenář i režii. Oba nosiče obsahují i několik bonusů, třeba komentář tvůrců a pár vynechaných scén.

Lion (USA, 2017)

Další film podle skutečné události. Tentokrát ale zpracovaný skvěle, záživně a plný opravdových emocí. Dev Patel svým výkonem dokazuje skutečné zaujetí. V dětství se ztratil v Indii své rodině a po mnoha letech života v harmonické západní rodině se vydává po stopách vlastní rodiny a hledá svou skutečnou identitu.

Lék na život (USA, 2017)

Především atmosféricky působí novinka Gora Verbinskiho. Mladý manažer vyráží kamsi do hor, aby z místního sanatoria přivezl nepostradatelnou hlavu svého zaměstnavatele. Na místě ale zjišťuje, že v ústavu není všechno úplně v pořádku. Film graduje až do úplného konce, který je ale trochu problematický a podráží celému filmu tak trochu nohy. Možná to, ale budete po zhlédnutí filmu vidět úplně jinak.

Zakladatel (USA, 2016)

Životopisný příběh vysněného úspěchu jednotlivce, který svou vytrvalostí a odhodláním promění představu ve skutečnost, jsme už v americké kinematografii viděli nesčetněkrát. Tentokrát je o tom, jak se z malé hamburgerové restaurace stalo globální fast foodové impérium McDonald´s. Styl vyprávění, které režisér John Lee Hancock zvolil není po formální stránce žádnou revolucí, ale divák se rozhodně nudit nebude.

T2: Trainspotting (VB, 2017)

Pokračování Trainspottingu bylo jedním z nejočekávanějších filmů první poloviny letošního roku. A povedlo se. Někteří mu vyčítají přiliš mnoho emocí a obracení k minulosti. Ale proč? O to tady přece jde především – o nostalgii, které se fanoušci původního filmu určitě nebrání. Druhému Trainspottingu ale rozhodně nechybí opět především vtip a akce.

Artové filmy z kolekce Festival 12

Velmi drsný příběh z prostředí modelek, který loni v Cannes způsobil malé pozdvižení a rodinné melodrama od Hirokazu Kore-edy, a multipack obsahující dva filmové skvosty od Paola Sorrentina. To je tento měsíc výrazná nabídka z artové kolekce Festival 12. Všechny nosiče obsahují i tištěnou studii od významných českých publicistů. Vše zabaleno pro sběratele v úhledných papírových krabičkách.


Padesát odstínů temnoty (USA, 2017)

Očekávané pokračování adaptace světového knižního bestselleru dostalo nového režiséra. Ženu v režisérském křesle vystřídal muž a dopadlo to překvapivě mnohem lépe. Pro nás to byla celkem koukatelná limonáda a díky tomu dáme šanci i příštímu, závěrečnému dílu. Na nosičích najdete i několik bonusů. A aby jste si “jisté scény” užili ještě lépe, vychází i ve 4K.

Kruhy (USA, 2017)

Po letech přichází další zářez do série klasické hororové série, která svým prvním dílem vzbudila velký zájem i o původní japonskou verzi. Novinka z letoška vychází i v kolekci s jedničkou a dvojkou.

Skrytá čísla (USA, 2016)

I Skrytá čísla dostala několik významných nominací. Do českých kin se film nakonec nepodíval, takže první možnost kde ho vidět, máte právě na DVD a BD od Bontonfilmu. Příběh tří geniálních afroameričanek především inspiroval další ženy, navzdory předsudkům, tolik typickým pro Ameriku.

Psí poslání (USA, 2017)

Specialista na feel good filmy Lasse Halströmm nabízí příběh jednoho věrného psa, který nachází smysl své existence prostřednictvím životů lidí, které učí smát se a milovat. Během pěti desetiletí nás jeden hlas, hlas neúnavného psa, zavede na strhující a povznášející cestu, na které promlouvá k srdci všech lidí, kteří kdy milovali nějaké zvíře.

Vyšlo na Blu-ray 4K

Děkujeme společnostem