Nepřehlédněte

Čertoviny Zdeňka Trošky mají první ukázku (video)

Podívejte se na první ukázku z nové pohádky Zdeňka Trošky. Nový film pro celou rodinu Čertoviny vypráví o čertech Popelákovi a Uhelákovi. Jsou to trošku popletové a trošku nešikové, v pekle působí zmatky, nechají utéct hříšnou duši, a proto se vyslouží Luciperův hněv. Za trest musí jít na svět získat pro peklo každý jednu hříšnou duši. Jak se jim zalíbí na světě? 

V hlavních rolích čertů se představí Jakub Prachař a Dominick Benedikt. Haničku hraje Sara Sandeva, jejího milého Jana mladý herec Richard Jaroslav Müller, sedláka Oldřich Navrátil, statkáře Kopyta Jaromír Nosek, selku Andrea Hoffmannová. V dalších rolích uvidíme Davida Gránského, Janu Bernáškovou nebo Radka Holuba.

„Když  ti dva poznají Jana a Haničku, kterým v jejich lásce brání zlý sedlák, rádi by pomohli i jim. Ale nesmí, Luciper jim to zakázal. Tvrdí, že se každý člověk nechá zlákat bohatstvím a mocí, a to i Jan a Hanička. Čertíci nesouhlasí, a tak se s vládcem pekel vsadí. Jak to dopadne, uvidíte v kinech,“ prozrazuje režisér hlavní zápletku nové pohádky.

Jaku Karel Dobrý jako Luciper ve filmu Čertoviny (foto: V. Resler)

Lucipera v pohádce Čertoviny hraje Karel Dobrý, který oblékl nejnáročnější kostým z celého filmu. Vznikl z návrhu Josefa Jelínka a byl doplněn ručně dělanou parukou. Celý komplet se nedal sestavit z fundusových kousků, takže tento kostým byl navržen, a ušit od A do Z. S výškou postavy pana Karla Dobrého kostým ožil a nadpřirozeno vstoupilo z dávných dob do současnosti. Kostýmy z filmu budou představeny na velké výstavě, která se bude konat v prostorách Barrandov Studio před premiérou filmu.

Čertoviny vznikají v produkci společnosti Fénix Film, producentek Dany Volákové a Michaely Flenerové.
Nová pohádka se do kin podívá 4. ledna 2018
v distribuci společnosti CinemArt.

zdroj: U. Donátová
foto/video: Fénix Film, CinemArt © 2017

%d blogerům se to líbí: