Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

KVIFF 2024: PŘIJEDE VIGGO MORTENSEN, CLIVE OWEN, STEVEN SODERBERGH NEBO DANIEL BRÜHL. PODROBNOSTI ZDE.

Filmová filharmonie zahraje v Rudolfinu to nejlepší ze sci-fi filmů

Filmová filharmonie si za několik let svého působení získala značné renomé a platí za jeden z nejpopulárnějších symfockých orchestrů v zemi. Sdružuje profesionální hudebníky a také talentované studenty a absolventy středních a vysokých hudebních škol. FILMharmonie vystupuje převážně ve více než 80členném obsazení. Dopřává tak divákům jedinečný zážitek v podobě dynamických živých koncertů filmové hudby v té nejvyšší možné kvalitě. V sobotu 14. října se pražské Rudolfinum rozezní tóny z filmů Star Trek, Matrix, Vetřelec, Znamení, Star Wars a dalších legendárních sci-fi filmů.

Orchestr zahájil své působení roku 2014 koncertem v sále Pražské konzervatoře s tematickým programem Western Night a za krátkou dobu získal početnou základnu stálých fanoušků. Šéfdirigentem FILMharmonie je Chuhei Iwasaki, který stojí v čele většiny koncertů. Za dobu své působnosti se orchestr účastnil řady festivalů, z čehož jmenujme realizaci projektu Vesmírná odysea festivalu Skrz na skrz nebo celou řadu úspěšných performancí v rámci festivalu Film Music Prague, Prosecký podzim nebo Tomáškova a Novákova hudební Skuteč. Doposud orchestr koncertoval v mnoha českých sálech, například v Hradci Králové, Ostravě, Olomouci a také už jmenovaném prestižním pražském Rudolfinu.

Pár vstupenek je ještě k dispozici zde

Filmová filharmonie – dirigent Chuhei Iwasaki

„Přednosti Filmové filharmonie jsou především v kvalitním hudebním nastudování a nadšení hudebníků, diváci si tak mohou živě užít 80 členný orchestr,“ dodává šéf orchestru Matěj Lehár. Těleso vrací do českých sálů stále větší množství posluchačů, kteří tak nalézají opět vztah k živé, symfonické hudbě.

-red-

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast