Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

KVIFF 2024: PŘIJEDE VIGGO MORTENSEN, CLIVE OWEN, STEVEN SODERBERGH NEBO DANIEL BRÜHL. PODROBNOSTI ZDE.

Viděli jsme Ragnarok, přečtěte si první dojmy z nového Thora

Hromovládce Thora jsme na plátně viděli už mnohokrát a ještě nikdy s ním nebyla taková zábava, jako ve filmu Taiki Waititiho. To co producent marvelovských studií Kevin Feige proklamoval, nebyla jen prázdná slova. Sázka na Novozélanďana Waititiho udělala z pokračování mnohem svěžejší a zábavnější dílo, než tomu bylo doposud.

Ostatně Marvel se narozdíl od DC už dávno poučil a ví, že doba superhrdinských spektáklů, které se berou moc vážně, už je dávno pryč. Stejně jako u Strážců galaxie je i v Ragnaroku spousta skvěle natočené akce a perfektních bojových choreografií. Ale co mne na tom bavilo nejvíc byly právě ony vtipy, odkazy a kouzelné momenty. Ty totiž každý fanoušek univerza miluje a dovede je ocenit.
Chris Hemsworth je tu boží, navzdory tomu, že jeho vzezření dozná velmi znatelných změn. No a Cate Blanchett v roli Hely dokazuje to, co říkala na světové premiéře – náramně si to užila. Vytvořila totiž padoušku, která se netváří pouze ultimátně, ale baví i zvráceným smyslem pro humor.
Smysl pro humor je alfou a omegou tohoto pokračování od začátku až do konce. Už první minuty v Ásgardu a cameo nejmenovaného hollywoodského chlapíka dají tušit, že to bude fakt jízda.

Tohle prostě vyšlo.

PS: Jane fakt už nikomu nechybí :)
PS2: Ano, Chris Hemsworth se do půl těla svlékne.

[pullquote align=“full“ cite=““ link=““ color=““ class=““ size=““]Celá recenze Thor Ragnarok ve středu.[/pullquote]

Martin Staněk
foto/video: Falcon, Marvel, Totalfilm © 2017

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast