Adventní soutěž V. – Po strništi bos

A máme tu páté kolo adventní soutěže. Čerstvě vychází novinka Jana a Zdeňka Svěrákových Po strništi bos. Na DVD je film exkluzivně v dostání v síti prodejen Tesco. Pořídit si ho ale můžete i v HD verzi na Blu-ray disku. Ta mimořádně obsahuje i režisérskou černobílou verzi filmu. Tento režisérský střih navíc obsahuje záběry, které jsme v kinoverzi neviděli. Po strništi bos je, jak asi víte, úplně poslední herecká kreace legendárního Jana Třísky. V naší soutěži hrajeme o exkluzivní Blu-ray s režisérskou verzí a kinoverzí, knížky Jana Svěráka o vzniku filmu a soundtracky.

Po strništi bos nabízí divákům příběh malého Edy Součka (Alois Grec). Literární předobraz Zdeňka Svěráka je za války nucen s rodiči (Tereza Voříšková, Ondřej Vetchý) odjet na venkov, aby tu potkal nerozlučné kamarády a na pozadí válečných událostí vnímal nové podněty a zážitky. Ty jsou samozřejmě ovlivněny dětskou optikou a nižší rozlišovací schopností skutečných válečných problémů dospělých lidí kolem něj. Ty ještě doplňuje sestra tatínka (Petra Špalková), její manžel (Hynek Čermák) a nerudný děda v podání Jana Třísky. To vše završeno Oldřichem Kaiserem, který jako vyděděnec s přezdívkou Vlk plní úlohu záporáka. Ale jak to s ním vlastně je, uvidíte až ve filmu.

Soutěž o Blu-ray, knihy a soundtracky

Soutěž trvá od 16. prosince do 20. prosince 2017 včetně. Pokud chcete soutěžit emailem, pošlete odpověď spolu se svými údaji na soutez@totalfilm.cz. Do předmětu uveďte „Po strništi bos“.
Dodavatelem cen je Magic Box.