V lednu v Praze proběhne Godardův večer (soutěž o vstupenky)

U příležitosti uvedení snímku Obávaný Michela Hazanaviciuse do českých kin nabídne Francouzský institut v Praze, Artcam Films a Film Europe pražským divákům speciální filmový večer se dvěma tituly, jejichž příběhy jsou úzce spjaty s Jeanem-Lucem Godardem a obsahově se prolínají. Akce Jak jsem zabil Godarda se koná 5. ledna 2018 v Kině 35 Francouzského institutu.

Film Obávaný nabízí portrét Jeana-Luca Godarda, vůdce radikální větve francouzské Nové vlny. Snímek Vlk z Královských Vinohrad je pak autoportrétem a pomyslnou filmovou závětí režiséra české Nové vlny Jana Němce. Tito dva velikáni se setkali na Festivalu v Cannes v roce 1968, kde se režisér Němec mohl dočkat zaslouženého ocenění, kdyby však Godard nerozpoutal revoluční hnutí.

Večer uvede český režisér a Němcův žák Tomáš Pavlíček, který ve filmu Vlk z Královských Vinohrad ztvárnil též minoritní roli švédského režiséra. Od 18:30 se promítá Obávaný Michela Hazanaviciuse. Film byl oceněn na Festivalu v Cannes. Od 21:00 pak následuje projekce snímku Vlk z Královských Vinohrad Jana Němce v českém znění s francouzskými titulky.

Cena vstupenky na večer s oběma filmy je 120,- Kč. Mezi projekcemi je pro diváky připraveno malé překvapení.

Soutěž o 4 vstupenky na akci

Soutěž trvá od 27. 12. 2017 do 2. 1. 2018 včetně. Dodavatelem cen je Artcam. 
Pokud chcete použít soutěžní email soutez@totalfilm.cz, uveďte do předmětu Jak jsem zabil Godarda.