David Yates: Brumbálova homosexualita nebude ve dvojce Fantastických zvířat důležitá

Korektnost velkých studií je samozřejmě pověstná, nicméně nikdo asi nečekal, že by scénář dvojky pokračování další ságy J. K . Rowlingové Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny popíral už jednou řečené věci. Brumbál byl před deseti lety jednoznačně autorkou identifikován jako homosexuál. V pokračování Fantastických zvířat hraje jeho mladou verzi Jude Law. Režisér David Yates ale odpovídá na jasnou otázku serveru Entertaiment Weekly vyhýbavě: “Nebude asi na první pohled jasné, že je Brumbál gay. Ale myslím, že všichni fanoušci to vědí. Měl v mládí velmi intenzivní vztah s Grindelwaldem. Milovali na tom druhém především myšlenky a ideologii než cokoliv dalšího.”

To ale neznamená, že Brumbálovu sexualitu nakonec nebudeme řešit ve třech dalších pokračováních Fantastických zvířat, které jsou plánovány po Zločinech. Ve skutečnosti scénáristka a tvůrkyně Harryho Pottera Rowlingová již dříve naznačila, že to bude v určitém okamžiku. “Nemohu vám říct všechno, co bych ráda řekla, ale uvidíte Brumbála jako mladšího muže a člověka s velkým problémem – nebyl vždy mudrcem… Uvidíme ho ve formujícím období jeho života. Co se týče jeho sexuality, uvidíme, jak se to vyvine.”

Eddie Redmayne a Jude Law na place dvojky Fantastických zvířat

Rowlingová poprvé oznámila, že Brumbál byl gay během vystoupení v roce 2007 v Carnegie Hall. Tam řekla fanouškům: “Brumbál je gay. Zamiloval se do Grindelwalda a úplně ho to vyřídilo, když se Grindelwald nakonec projevil a ukázal svou temnou stránku.”

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny vejdou do kin 15. listopadu 2018.

-red-
foto/video: Vertical Entertainment © 2018