Weinstein Company bankrotuje – producent ji svou aférou pohřbil

Producent Harvey Weinstein, který odstartoval aféru #MeToo oznámil včera, že se nepodařilo zachránit majetek a pracovní místa odprodejem společnosti. Jediná cesta, jak maximalizovat zbytkovou hodnotu majetku, je podle producenta bankrot. Přitom společnost Weinstein Company, kterou producent spoluzaložil má na kontě desítky ceněných snímků, přičemž některé z nich získaly i Oscara. Jedním z posledních realizovaných filmů je i Wind River, který právě v Česku vychází na videu. 

Aféra producenta měla velký vliv i na letošní rozhodování akademiků. Přestože film Wind River má nesporné scenáristické kvality a odvezl si ceny z Cannes i Karlových Varů, neuspěl byť jen v jediné nominaci na Zlatých glóbech či Oscarech.

Poslední filmy, na kterých se Weinstein podílel jako producent byly snímky Tulipánová horečka a Vysoké napětí, které z plánu českých premiér zmizelo, ačkoliv se film původně v našich kinech měl objevit před měsícem. Podle posledních informací od distributora by se snímek měl v českých kinech nakonec objevit v druhé polovině roku. Situace kolem majetku producenta, produkční firmy i jednotlivých akvizic je ale v tuto chvíli tak zamotaná, že jisté není vůbec nic.

Pravděpodobně poslední filmy, na kterých Weinstein pracoval jako producent:


-red-