Nepřehlédněte

Film Music Prague veze do Prahy světová jména filmové hudby

Tradiční svátek filmové hudby Film Music Prague odstartuje už 19. dubna. 7. ročník festivalu přiveze do Prahy další skvělá jména světové filmové hudby. Koncerty se denně konají do 22. dubna v pražské koncertní síni Forum Karlín a Rudolfinu. V provozu bude také festivalové centrum na Malostranském náměstí, které nabídne doprovodný program.

GOOSEBUMPS! The Opening Night je zahajovací koncert letošního ročníkuSpolupracovník slavného Hanse Zimmera, skladatel Benjamin Wallfisch uvede koncertní premiéru skladby ze soundtracku hororu TO a životopisného dramatu SKRYTÁ ČÍSLANa programu jsou také suity z úspěšných velkofilmů GLADIATOR, POČÁTEK, INTERSTELLAR nebo SHERLOCK HOLMES: HRA STÍNŮ. A nechybí hudba z první kapitoly seriálu National Geographic – GENIUS. Koncert doplní efektní scénické osvětlení.

Koupit lístky

20. dubna následují hned dvě uvedení multimediální show s hudbou slavných skladatelů skupiny s názvem TWO STEPS FROM HELLThomas Bergersen a Nick Phoenix jsou populární díky nadupaným, dynamickým a originálním podkresům teaserů a trailerů k hollywoodským filmům. Zpěvačka Merethe Soltvedt bude sólistkou koncertu.

Vyprodáno

O den později, 21. dubna přináší Film Music Prague světovou premiéru symfonického koncertu skladatele Clinta Mansella. V podání velkého orchestru a sboru zazní hudba z filmu REQUIEM ZA SEN. Obzvlášť skladba Lux Aeterna se vryla fanouškům pod kůži a byla mnohokrát použita v trailerech na jiné filmy. V programu koncertu nechybí soundtrack slavného snímku FONTÁNA nebo nejnovějšího S LÁSKOU VINCENT. Hudební lahůdkou budou i suity z psychologického dramatu ČERNÁ LABUŤ nebo scifi MOON. A diváci a posluchači se podívají i do historie, konkrétně k potopě světa ve filmu NOE.

Koupit lístky

Zakončovacím koncertem bude  galakoncert hudby z filmů, které jsou inspirované skutečnými událostmi. Skladatel ILAN ESHKERI uvede svoji hudbu ze snímku KRÁLOVNA VIKTORIE. Program nabídne ukázky z oscarových soundtracků SCHINDLERŮV SEZNAM, jehož hlavní téma zahraje vynikající česká houslistka Olga Šroubková, vítězka soutěže Pražského jara, dále TITANIC Jamese Hornera nebo Vangelisova hudba ze snímku OHNIVÉ VOZY (Chariots of Fire). Připomeneme také malebný soundtrack TEORIE VŠEHO od Jóhanna Jóhannssona. Ve světové premiéře zazní suity ze snímků VALKÝRASTEVE JOBS nebo BELLE. A v neposlední řadě je na programu oscarový LAWRENCE Z ARÁBIE. Koncert doplní scénické osvětlení.

Koupit lístky

Více o doprovodném programu, nákup vstupenek a další podrobnosti najdete zde.

-red-
zdroj: N. Bojčev, FMP