Recenze | Trojí život je celkem progresivní televizní počin

Nadcházející nedělní večer bude na ČT 1 odvysílán nový televizní film Trojí život. Jde o situační komedii v režii Jakuba Sommera, která vznikla podle scénáře Matěje Dadáka. Diváky s nadhledem a humorem provede příběhem rozvětveného partnerského vztahu, který ale zásadně pozmění strukturu díky jedné osudové chybě hlavního aktéra.

Tím je pojišťovací agent Marek (Jan Plouhar), jenž v Trojím životě reprezentuje už světově vědecky ověřenou skutečnost, že pro muže je přirozené mít víc partnerek. On má dvě, kterými si „udržuje“ svou osobní rovnováhu. A ty dvě o sobě samozřejmě vzájemně nevědí. Jedna spadá do kategorie ležérní a divoká (Hana Vagnerová), druhá zase do Markova života vnáší pocit ukotvenosti, jistoty a potřebnou něhu (Veronika Khek Kubařová). Marek v oba dva vztahy tak nějak věří a snaží se spravedlivě dávat, ale taky šidit a systémově rozděluje svůj život mezi obě dvě. Služební cesty mu dělají bezvadnou zástěrku pro fungování v paralelních životech, ale jen do chvíle než v jeho Matrixu nastane neočekávaná chyba.

Trojí život (foto: ČT)

Vedle toho se tu ještě potkáte s Markovým kolegou Borisem, který jako starý mládenec usiluje o kolegyni (Sabina Rojková). Marek se mu pokouší dělat sebevědomého mentora a Boris zase tak trochu jeho svými otázkami navádí ke zpytování svědomí. Osvěžením story je i lehce otylý puberťák, který se nečekaně pro Marka stane odjištěným granátem, se kterým je třeba zacházet delikátně.
Příjemný humor a poměrně dobře vystavěné dialogy i slušné herecké výkony dělají z Trojího života příběh, který nenudí a zároveň i přes svoji výraznou stylizaci neubírá na uvěřitelnosti.

 • Režie - 70%
  70
 • Scénář - 60%
  60
 • Herci - 65%
  65
 • Vizuál, kamera - 65%
  65

Trojí život (ČT, 2018)

Na standard, na který jsme většinou z produkce televizní tvorby zvyklí, je tohle celkem progresivní počin. Divák mu s klidným svědomím může věnovat nedělní věčer předtím, než se další den opět vrhne do pracovních povinností a možná i do pokračování podobného životního příběhu jako je ten Markův. Kdo ví...

65 %
Dagmar Šimková, Totalfilm.cz
foto/video: Česká televize © 2018

Trojí život (TV film)
Komedie
Česká televize, 2018, 81 min
Premiéra: 15. 4. 2018 ve 20:15 na ČT1
Režie: Jakub Sommer
Scénář: Matěj Dadák
Kamera: Viktor Smutný
Hudba: Petr Wajsar
Hrají: Jan Plouhar, Veronika Kubařová, Hana Vagnerová, Jiří Hána, Sabina Rojková, Mojmír Maděrič
Producenti: Jan Lekeš
Střih: Jakub Voves
Zvuk: Ivo Broum
Scénografie: Vladimír Bedřich Dvořák
Masky: Michaela Kittlerová
Kostýmy: Klára Potůčková

 

 1. MOC PROSIM, SDELTE MI, KDY A KDE SE BUDE VYSILAT V TELEVIZI ZNOVU? DEKUJI

  Reagovat na tento komentář
 2. Genialni, uz dlouho jsem se tak nenasmala.
  Prijemne postavy, hezke prostredi.
  Super

  Reagovat na tento komentář

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.