Recenze | Trojí život je celkem progresivní televizní počin

Nadcházející nedělní večer bude na ČT 1 odvysílán nový televizní film Trojí život. Jde o situační komedii v režii Jakuba Sommera, která vznikla podle scénáře Matěje Dadáka. Diváky s nadhledem a humorem provede příběhem rozvětveného partnerského vztahu, který ale zásadně pozmění strukturu díky jedné osudové chybě hlavního aktéra.

Tím je pojišťovací agent Marek (Jan Plouhar), jenž v Trojím životě reprezentuje už světově vědecky ověřenou skutečnost, že pro muže je přirozené mít víc partnerek. On má dvě, kterými si „udržuje“ svou osobní rovnováhu. A ty dvě o sobě samozřejmě vzájemně nevědí. Jedna spadá do kategorie ležérní a divoká (Hana Vagnerová), druhá zase do Markova života vnáší pocit ukotvenosti, jistoty a potřebnou něhu (Veronika Khek Kubařová). Marek v oba dva vztahy tak nějak věří a snaží se spravedlivě dávat, ale taky šidit a systémově rozděluje svůj život mezi obě dvě. Služební cesty mu dělají bezvadnou zástěrku pro fungování v paralelních životech, ale jen do chvíle než v jeho Matrixu nastane neočekávaná chyba.

Trojí život (foto: ČT)

Vedle toho se tu ještě potkáte s Markovým kolegou Borisem, který jako starý mládenec usiluje o kolegyni (Sabina Rojková). Marek se mu pokouší dělat sebevědomého mentora a Boris zase tak trochu jeho svými otázkami navádí ke zpytování svědomí. Osvěžením story je i lehce otylý puberťák, který se nečekaně pro Marka stane odjištěným granátem, se kterým je třeba zacházet delikátně.
Příjemný humor a poměrně dobře vystavěné dialogy i slušné herecké výkony dělají z Trojího života příběh, který nenudí a zároveň i přes svoji výraznou stylizaci neubírá na uvěřitelnosti.

 • Režie - 70%
  70
 • Scénář - 60%
  60
 • Herci - 65%
  65
 • Vizuál, kamera - 65%
  65

Trojí život (ČT, 2018)

Na standard, na který jsme většinou z produkce televizní tvorby zvyklí, je tohle celkem progresivní počin. Divák mu s klidným svědomím může věnovat nedělní věčer předtím, než se další den opět vrhne do pracovních povinností a možná i do pokračování podobného životního příběhu jako je ten Markův. Kdo ví...

65 %
Dagmar Šimková, Totalfilm.cz
foto/video: Česká televize © 2018

Trojí život (TV film)
Komedie
Česká televize, 2018, 81 min
Premiéra: 15. 4. 2018 ve 20:15 na ČT1
Režie: Jakub Sommer
Scénář: Matěj Dadák
Kamera: Viktor Smutný
Hudba: Petr Wajsar
Hrají: Jan Plouhar, Veronika Kubařová, Hana Vagnerová, Jiří Hána, Sabina Rojková, Mojmír Maděrič
Producenti: Jan Lekeš
Střih: Jakub Voves
Zvuk: Ivo Broum
Scénografie: Vladimír Bedřich Dvořák
Masky: Michaela Kittlerová
Kostýmy: Klára Potůčková

 

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

%d blogerům se to líbí: