Nepřehlédněte

Remasterovaná verze filmu Akumulátor 1 je znovu v kinech (video)

Akumulátor 1 se vrací remasterovaný do kin. Film Jana Svěráka se objevil v kinech v roce 1994 a trikově a vizuálně převyšoval na tehdejší dobu českou produkci.  „Ten film jsme se scenáristou Janem Slovákem vymýšleli dost netradičně. Lehli jsme si u nás doma na koberec a se zavřenýma očima jsme si představovali, co všechno bychom ve filmu chtěli vidět. Ze zapsaných nápadů jsme pak splétali příběh. Těch nápadů je tam nakonec tolik, že by vystačily na dva takové filmy. A to je možná důvod, proč se na Akumulátora tak rád podívám i po letech,“ říká režisér Jan Svěrák. Od tohoto čtvrtka je digitálně remasterovaný snímek znovu v kinech.

Divácky nejúspěšnější film roku 1994 a suverénně nejdražší film své doby v digitálně remasterované verzi je ve vybraných kinech nyní k dispozici divákům v rozlišení 4K a koncem roku vyjde i v limitované edici na Blu-ray.
“Konečně vidím svým hercům do očí, rozdíl je to oproti videu nebo uvedení v televizi značný,” komentuje výsledek vyčištěné verze režisér.

„Bez podpory partnerů Českých center a České televize by nákladná digitalizace filmu nebyla možná,“ dodává Svěrák s tím, že statisícové náklady obrazového a zvukového faceliftu filmu jinak nese producent sám, což je důvod, proč bylo zatím remasterováno jen malé množství českých a československých filmů.

Akumulátor 1 získal před 24 lety Českého lva za střih a za divácky nejúspěšnější film. V dalších osmi kategoriích (režie, herec v hlavní roli, herec ve vedlejší roli, kamera, výprava, hudba, zvuk, scénář, divácká kategorie) byl na tuto cenu nominován.
Před pár dny byla nová verze uvedena ve Velké sále hotelu Thermal v rámci 53. MFF Karlovy Vary.

Jan Svěrák uvádí Akumulátor 1 na 53. MFF Karlovy Vary

-red-
zdroj: Bioscop © 2018

%d blogerům se to líbí: