Další hvězdou Žižky bude Til Schweiger

“Vy nás tedy zásobujete, pane Jákl!,” chtělo by se parafrázovat hlášku ze známé české komedie Jáchyme hoď ho do stroje. Petr Jákl totiž opět odtajnil už třetí hvězdné jméno svého velkofilmu Žižka. Po americkém herci Benu Fosterovi a oscarové hvězdě Michaelu Cainovi se na plakátech zaskví i světoznámý německý herec Til Schweiger. Zahraje si postavu Rožmberka. Schweiger se naposledy objevil například v Atomic Blonde, Hanebných parchantech či Králi Artušovi. V Česku je známý i z komerčně úspěšné německé komedie Klepání na nebeskou bránu.

Klepání na nebeskou bránu (1997)

Před filmovými kamerami se pohybuje od počátku 90. let, první mezinárodní film, ve kterém si zahrál, byl Jidášův polibek (1998) a od té doby natočil nespočet kasovních trháků včetně filmů s Bradem Pittem nebo Angelinou Jolie. Posledních 20 let je také velmi úspěšným režisérem a významným producentem.

Til Schweiger

„Vždycky se snažím vybírat konkrétní herce nejen podle toho, jak jsou známí, ale hlavně podle toho, jak se mi hodí do filmu. Til je skvělý herec a dokáže dokonale ztvárnit charakter, který od této role očekávám. Výborně jsme si rozuměli už po telefonu a já jsem se tak jenom ujistil v tom, že to chápe úplně stejně jako já. A to je pro mě to nejdůležitější,“ řekl režisér a producent Petr Jákl.

Ben Foster ztvární titulní roli Jana Žižky

Berlínskému rodákovi se role velmi líbí a ve čtvrtek 13. září se také zúčastní tiskové konference k filmu Jan Žižka, kde bude odpovídat na otázky novinářů.
Tím však Petr Jákl v odtajňování zajímavých jmen v obsazení filmu nekončí. Již brzy prozradí či rovnou představí další zahraniční herce v hlavních rolích včetně několika českých. Natáčení začne v pondělí 17. září 2018.

Jan Žižka vzniká za podpory Státního fondu kinematografie. Do českých a světových kin by se měl film dostat v roce 2020, u nás jej bude distribuovat společnost Bioscop.

-red-
foto: archiv Totalfilm.cz
zdroj: Bioscop 

%d blogerům se to líbí: