Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE SI POSLECHLI NÁŠ PODCAST S REŽISÉREM PETEREM BEBJAKEM? MIMO JINÉ O NOVINCE SMRŠŤ NEBO VEDLEJŠÍ PRODUKT? NAJDETE HO ZDE.

Macháček v kinech i s kapelou na turné – klip mu natočil David Ondříček

V kinech se Jiří Macháček od čtvrtka objevuje v historickém filmu Toman. Den poté zahájila hercova kapela MIG 21 v Pardubicích svoje letošní turné. Kapela představila také nový videoklip. Režie se ujal renomovaný David Ondříček. Ten kapele točil jeden z klipů už před mnoha lety. S Jiřím Macháčkem se zná už od natáčení kultovního filmu Samotáři. Podívejte se na video.

„Je to riskantní volba, to si všichni včetně Davida samozřejmě uvědomujeme, ale nebylo tomu jinak ani před 17ti lety, když nám David točil klip k písni Snadné je žít,“  tvrdili krátce před natáčením s velkou nadsázkou členové kapely.

 „Byl jsem moc rád, že mě MIG 21 oslovil. Jejich hudba je hravá a inspirativní. Nedávno jsem viděl jejich live a neskutečně jim to šlape,“ říká režisér David Ondříček. „S Jirkou Macháčkem se známe od filmu Samotáři a spolupráce s ním je pro mne radost. Písnička HURÁ! v sobě mísí humor a emoce, a to je to, co miluju. Když jsem si ji pouštěl, tak jsem ji bral jako poctu někomu, koho jsme měli rádi a kdo tady s námi už není. Z toho jsem vycházel u scénáře. Realizace byla dobrodružná, velice punková a po domácku. Dost nás to bavilo. Prostě HURÁ! natáčení. Za kamerou stál Richard Řeřicha, s kterým jsem natočil tři filmy a množství klipů a reklam,“ dodává David Ondříček.

Až do počátku prosince odehraje kapela koncerty ve třinácti  dalších českých a moravských městech, včetně Prahy (tři koncerty), Brna a Ostravy (po dvou koncertech), podzimní šňůru zakončí 1. prosince koncert v plzeňském klubu DEPO. Druhá část HURÁ! tour pak proběhne na jaře roku 2019.

-red-
zdroj: Uljana Donátová

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast