Nepřehlédněte

Za měsíc dorazí do kin podruhé Adonis Creed – vyzve Dragova potomka

„Jako dítě jsem byl velkým fanouškem snímků o Rockym,“ říká režisér očekávaného pokračování Creed II Steven Caple Jr., který pokračuje ve stopách svého předchůdce režiséra Ryana Cooglera, jenž v roce 2015  předvedl se snímkem Creed parádní knockout všem konkurentům. „Vzpomínám si, jak jsem byl smutný, když ve snímku Rocky IV zemřel Apollo. A tak, když teď můžu režírovat Creed II, kde se Drago opět objeví na scéně, je to naprosto skvělé.”

Creed II. (foto: Forum Film)

Pro někoho, kdo si neprošel všemi sedmi koly s Rockyho příběhy by byl Creed II jen logickým pokračováním filmu Creed. Ve skutečnosti má ale taky dost společného s filmem Rocky IV. Psal se právě rok 1985, když se Sylvester Stallone jako velký srdcař a šampión Rocky Balboa poprvé setkal s bouchačem Ivanem Dragem (Dolph Lundgren). Zdánlivě neporazitelný soupeř na titul dosáhl díky tomu, že zabil Rockyho předchozího rivala Apolla Creeda (Carl Weathers). Ten ho přitom vyzval na “přátelské” exhibiční utkání.

Creed vyprávěl o Rockym, který trénuje Apollova syna Adonise (Michael B. Jordan) na zápas o titul mistra světa. Ten sice nevyhrál, ale získal si respekt. V Creed II je bude Adonis jako šampion stát tváří v tvář Dragovu synu Viktorovi (Florian Munteanu). Adonis stále nevystoupil ze stínu legendy svého mrtvého otce, stále v sobě řeší mnoho věcí a teď ještě ke všemu vychovává se svou partnerkou Biancou dítě.
Adonis stále nevystoupil ze stínu legendy svého mrtvého otce. Řeší v sobě stále mnoho věcí a teď ještě ke všemu  vychovává se svou partnerkou Biancou dítě. Viktora trénuje jeho otec, takže je to taky souboj mezi Rockym a Dragem. A můžete si být jistí, že ani tihle dva rozhodně nebudou jen tak postávat v koutě.

Creed II. – Florian Munteanu jako Viktor Drago

Munteanu, který hraje Viktora je stejně nebojácný týpek jakým byla postava Lundgrena v Rockym IV. „Hledali jsme toho pravého pro roli Viktora a dospěli jsme k názoru, že vhodného adepta v Americe nenajdeme,“ říká režisér. „A tak jsem hledáním zaúkoloval pár lidí v Evropě a ti začali hledat v tělocvičnách a mezi trenéry. Jednoho dne jsme sešli s kolegou a ten mi pustil video z YouTube, na kterém makal Florian. Oba dva jsme z něj byli u vytržení a pořád jsme oba jenom opakovali: “Co je tohle za monstrum? No, to je zvíře!” Nakonec z toho byla podepsaná smlouva.

Je třeba zmínit, že režisér dvojky Caple Jr. bere režiséra prvního filmu Cooglera jako mentora. K tomu dodává: „Víte, my jsme spolu chodili na stejnou filmovou školu a on za mě tak nějak ručil. Když jsem já byl v prváku, on začínal čtvrťák. Právě tehdy jsme se začali kamarádit a zůstali jsme v kontaktu i následující roky.“ Díky tomu to vypadá, že bychom se tedy měli v kinech dočkat plnohodnotného pokračování plně respektující atmosféru a kvalitu prvního dílu.

Creed II dorazí do našich kin 22. listopadu.

-red-
foto/video: Forum Film © 2018

%d blogerům se to líbí: