Iva Janžurová bere věci do svých rukou – trailer komedie Teroristka

Nová česká komedie Teroristka režiséra a scenáristy Radka Bajgara (Teorie tygra) dorazí do českých kin 4. dubna. Nyní se v traileru představují hlavní hrdinky a hrdinové v podání Ivy Janžurové, Martina Hofmanna, Tatiany Vilhelmové, Pavla Lišky, Evy Holubové, Jany Plodkové a Kristiny Svarinské. Podívejte se na video.

Černá komedie s Ivou Janžurovou vypráví o Marii, učitelce v důchodu, která říká, že už si nechce připadat jako kráva a rozhodne se zrealizovat to, co nás sice občas napadne, ale hned tu myšlenku zapudíme: sežene si zbraň a namíří ji na strůjce zla. Za cenu vlastní oběti se pokusí pomoci jiným. Marie však zjistí, že stejně, jako je vražda složitá morálně, je nesnadná i prakticky.
Radek Bajgar psal scénář k tomuto filmu přímo pro Ivu Janžurovou a ta se po přečtení scénáře k realizaci vůbec nenechala přemlouvat. Radek Bajgar svou volbu upřesnil slovy: Ano, scénář jsem psal jednoznačně pro Ivu Janžurovou, bez ní bych do toho asi nešel. To, co ta paní v příběhu zažije, je zároveň tragický a přitom to vypadá srandovně, protože není zvykem, aby si starší paní sháněly pistole. Divák musí jít s ní, všechno jí to věřit, rozumět jí i v situaci, kdy dělá extrémní věci. Komedie by měla být o pravdě a bolesti. A v téhle poloze je prostě Iva Janžurová nedostižná.”

Teroristka (foto: CinemArt)

O své postavě Iva Janžurová prozradila: “Moje hrdinka – paní učitelka v důchodu – je skálopevně přesvědčená, že slušnost, zdvořilost a vzájemná lidská úcta je jediná možná cesta k vyřešení každého problému občanského spolužití. Že ve chvíli, kdy se tato její víra hroutí, v sobě objeví sílu vzepřít se bezmoci, která ve většině z nás vyvolává pasivitu a ztrátu životní spokojenosti, tím překvapí sama sebe a své nejbližší a doufám, že i diváky.”

Film bude mít premiéru 4. dubna 2019. Do kin snímek uvede distribuční společnost CinemArt. Producentem filmu je Petr Erben. Koproducentem je mimo jiné Česká televize.

-red-
foto/video: CinemArt © 2019