Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE SI POSLECHLI NÁŠ PODCAST S REŽISÉREM PETEREM BEBJAKEM? MIMO JINÉ O NOVINCE SMRŠŤ NEBO VEDLEJŠÍ PRODUKT? NAJDETE HO ZDE.

V německé metropoli startuje tradiční Berlinale

Ve čtvrtek večer odstartuje v německém hlavním městě tradiční prestižní áčkový festival Berlinale. Potrvá do 17. února a nabídne přes 400 filmů. 17 z nich se pokusí získat Zlatého medvěda. Letos se narozdíl od loňska (Tlumočník) žádný celovečerní český film v programu neobjeví. Český zástupce je jen v krátkometrážní sekci (Pouštět draka).

Předsedkyní letošní poroty je francouzská herečka Juliette Binoche. Na červeném koberci se kromě ní letos objeví třeba Catherine Denevue, Christian Bale nebo Tilda Swinton. Mezi očekávanými filmy je například novinka Francoise Ozona Grâce à Dieu o zneužívání chlapců kněžími nebo nový snímek Agnieszky Holland Mr. Jones o novináři, který řekl celému světu o hladomoru v Sovětském svazu.

Grâce à Dieu

V hlavní soutěži jsou filmy z Německa, Rakouska, Brazílie, Turecka nebo Číny. Na festivalu bude uveden mimo soutěž i americký film Vice, který má 8 oscarových nominací. K němu právě do německé metropole přijíždí herec Christian Bale.

-red-

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast