Nepřehlédněte

Manželské etudy se vrací – natočila je dcera Heleny Třeštíkové (trailer)

Do kin již brzy vstoupí další přírůstek do dokumentární časosběrné série Manželské etudy. Tentokrát jej natočila Hana Třeštíková, dcera dokumentaristky a autorky projektu Heleny Třeštíkové. Ve filmu Manželské etudy: Nová generace budeme tentokrát sledovat osudy manželské dvojice Mirky a Kuby, kteří se seznámili na technoparty. Podívejte se na trailer.

Mirka a Kuba se seznámili na technoparty, narodila se jim dcera a rozhodli se vzít. Svatbou začíná sedm let štěstí, lásky i bolestivých pádů. Mladá dvojice čelí odvěkým výzvám, ale také lákadlům a záludnostem života v současném Česku. Přichází stěhování za město, druhé dítě, hypotéka, krize. Dokáže rodina společně překonat největší překážku? Pomocí časosběrné metody zachycuje Hana Třeštíková ve svém režijním debutu soukromá dramata strhujícím způsobem. Navazuje tak na dílo své matky Heleny, která tento populární formát proslavila.

Manželské etudy: Nová generace (foto: Aerofilms)

Původní Manželské etudy natáčela Helena Třeštíková od roku 1980. Tehdy si náhodně vybrala několik manželských párů, které sledovala od momentu jejich svatby po dobu šesti let. Cyklus byl poprvé odvysílán v televizi v roce 1987. Z této série, stejně jako z časosběrné metody se stalo celoživotní zaměření Heleny Třeštíkové, a tak na přelomu století vznikly ještě Manželské etudy po 20 letech a nejnověji také Manželské etudy po 35 letech, mapující původní manželské páry. Nová generace etud se zaměřuje na nové aktéry a podobu mladých vztahů v dramaticky se měnící době.

Dokument vstupuje do kin 21. března.

-red-
foto/video: Aerofilms © 2019

%d blogerům se to líbí: