Nepřehlédněte

Recenze | Tajný život mazlíčků podruhé a opět skvěle

Až se vám v tropických teplotách nebude chtít pobývat venku a doma to bude nuda, vydejte se s dětmi na Tajný život mazlíčků 2. Polechtáte si příjemně bránici, protože humor z pokračování veleúspěšné jedničky neubral na kvalitě, nabízí nové postavy a celkem neokoukané vtipy. Potkáte se samozřejmě i se svými oblíbenci, kteří se ocitnou v nových dobrodružných situacích, aby čelili strachu a naučili se ho překonávat.

Tajný život mazlíčků 2 (foto: CinemArt)

Mazlíčci jsou produktem Ilumination Studios, které za sebou má úspěchy se snímky Mimoni, Grinch nebo Já, padouch. Autorem scénáře je opět Brian Lynch a režie se ujal Chris Renaud (režisér Já, padouch), který v této roli osiřel oproti prvnímu dílu, kde se s ním o tento post dělil Yarrow Cheney (režisér snímku Grinch).
Jak už jsem zmínila, některé postavičky z jedničky jsou pryč, ale silná ústřední trojka tu je stále. Znovu se diváci potkají s teriérem Maxem, praštěným králíkem Snížkem a sofistikovanou kočkou Koulí, která je pořád nad věcí – teda pokud jí její panička nepřidá do žrádla trošku šanty kočičí.

Tři domácí mazlíčci ve snímku řeší každý svoje téma, aby se pak zase společně potkali doma v New York City. Maxovi se rozroste jeho rodina, když jeho panička Katie potká Chucka a narodí se jim Liam. Ze začátku to vypadá, že se s příchodem miminka nic v Maxově rodině nezměnilo, ale jen co se z Liama stane batole, začne mu situace přerůstat přes hlavu. To ale trvá jen do chvíle, než Liam ještě maličko povyroste a poprvé Maxe upřímně obejme. Od té doby je Max jeho a platí to i naopak. Pes na něj nedá dopustit a vlastně se o něj dost bojí. Stává se z něj lehký neurotik, a tak v pravou chvíli přichází pobyt rodinky na farmě u příbuzných.

Viděla jsem dabovanou verzi filmu, takže v českém znění jsem si užívala hlas Kryštofa Hádka jako Maxe, Martina Dejdara jako bláznivého králíka Snížka a Vandu Hybnerovou jako Kouli. A můžu s klidem říct, že výkony českých herců zážitek z příběhu ještě povyšují. Svému americkému kolegovi Harrisonu Fordovi nezůstal v českém podání nic dlužný ani Ladislav Županič, který namluvil nebojácného Kohouta, tedy ovčáckého psa, se kterým se Max potká při svém pobytu na venkově. Celá tahle část filmu vede ke spoustě docela vtipných momentů, když se městský pes setkává s divočinou a hospodářskými zvířaty. Třeba když si ho kráva po jeho interakci hezky dobírá a oplácí mu jeho klišé představy. Nejvíc mě ale rozesmál geniálně úsporně, ale velice výstižně nadabovaný krocan, který se tam pro Maxe stal velkou hrozbou.

Nakonec je tu ještě malá fenka Brigitte, která se musí pod vedením Koule naučit kočičím způsobům, aby dostala zpět oblíbenou Maxova hračku, kterou jí svěřil před odjezdem na venkov. Znamená to pro ni přelstít zdivočelou kočičí tlupu v bytě hodné téměř hluché stařenky, která ze všeho nejraději pospává v křesle u televize.
A nakonec je tu králík Snížek, kterému jeho malá majitelka vsugerovala, i díky navlékání do lesklého modrého oblečku, superhrdinské vlastnosti, které tak nějak přijal za své. Zvláště, když je požádán fenkou Daisy, aby s pomocí svých schopností zachránil sibiřského tygra, kterého v cirkuse trápí principál s výrazně východoevropským přízvukem.

Po množství dobrodružství, které příjemně dětského diváka napíná, všechno dobře dopadne a každý ze zvířecích hrdinů nakonec zjistí, že je odvážnější a „silnější“, než si kdy předtím vůbec dokázal představit.

Tajný život mazlíčků 2 (foto: CinemArt)

Animacemi v Tajném životě mazlíčků 2 se potěšíte. Dosti přesně vystihují typické pohyby jednotlivých druhů zvířat, tedy hlavně koček a psů a 3D efekty vás nejspíš nijak neohromí, ale taky neznechutí. Nejsou sice tak vymazlené, ale rozhodně neruší divákovu pozornost. Barevnost snímku je tentokrát proměnlivá. Světlé pastelové barvy amerického velkoměsta vystřídá zemitější barevnost venkova. I u pokračování Mazlíčků je autorem hudby americký hudební skladatel řecko-francouzského původu Alexander Desplat, který má za svou práci na kontě už dva Oscary a také dva Zlaté glóby.

 • Režie - 75%
  75
 • Scénář - 75%
  75
 • Dabing - 85%
  85
 • Vizuál - 75%
  75
 • 3D - 60%
  60

Tajný život mazlíčků 2 (2019)

Dvojka Mazlíčků si oproti jedničce ničím nepohoršila. Situační humor baví dál. Možná je pokračování Mazlíčků ve svém pojetí příběhu něžnější a méně invazivní. Při jejím sledování jsem měla pocit méně agresivního humoru než v prvním díle. Troufám si tak tvrdit, že dvojka Mazlíčků je o kus přístupnější dětským divákům než předchozí film. Mile praštěným zvířecím postavičkám a jejich „životním výzvám“ i humoru stojí zato věnovat čas.

74 %
Dagmar Šimková, Totalfilm.cz
foto/video: CinemArt © 2019

Tajný život mazlíčků 2
The Secret Life of Pets 2
Animovaný / Komedie / Rodinný
USA, 2019, 86 min
Premiéra: 20. 6. 2019 CinemArt
Režie: Chris Renaud
Scénář: Brian Lynch
Hudba: Alexandre Desplat
Hrají: Patton Oswalt, Harrison Ford, Tiffany Haddish, Nick Kroll, Pete Holmes, Kevin Hart, Jenny Slate, Eric Stonestreet, Ellie Kemper, Lake Bell, Dana Carvey, Hannibal Buress, Bobby Moynihan

%d blogerům se to líbí: