Nabarvené ptáče nahání hlavním trailerem husí kůži (video)

Několik desítek let trvalo českému filmu probojovat se do Hlavní soutěže prestižního filmového festivalu v Benátkách objeví český film. Nabarvené ptáče režiséra Václava Marhoula je adaptace stejnojmenného světového bestselleru spisovatele Jerzyho Kosińského. Ve filmu hrají hvězdy světového filmu včetně Stellana Skarsgårda či Harveyho Keitela. Podívejte se na hlavní trailer filmu, který patří k emocionálně nejsilnějším českým trailerům posledních desetiletí.

Marhoul se tak s Nabarveným ptáčetem utká v soutěži o Zlatého lva s filmy světově uznávaných režisérů jakými jsou Roman Polanski, Steven Soderbergh, Noah Baumbach nebo Hirokazu Kore-eda. 

Realizace filmu Nabarvené ptáče zabrala 100 filmovacích dnů během šestnácti měsíců na celkem 43 lokacích na Ukrajině, Slovensku, v Polsku a Česku. Poslední, v pořadí 3 531, klapka padla 5.7.2018. Kameraman Vladimír Smutný natáčel na černobílý 35 mm negativ ve formátu Cinemascope. V Nabarveném ptáčeti se vedle hlavní role, kterou ztvárnil Petr Kotlár z Českého Krumlova, objeví mezinárodní herecké obsazení v čele se světovými hvězdami jakými jsou Harvey Keitel a Stellan Skarsgård, spolu s nimi pak Udo Kier, Julian Sands a Barry Pepper. Další postavy si zahráli Tim Kalkhof, Alla Sokolova, Aleksej Kravčenko, Lech Dyblik, Júlia Valentová, Martin Nahálka a také Míša Doležalová, Zdeněk Pecha, Jitka Čvančarová, Radim Fiala a Petr Vaněk.

Tuzemská slavnostní premiéra je ohlášena na 11.září, film uvede do všech českých kin distribuční společnost Bioscop od 12.září.

-red-
foto/video: Bioscop, Totalfilm.cz © 2019