Tarantino: Dělám filmy pro lidi, proto na ně chodí (video)

Dnes má i v Česku slavnostní premiéru devátý film Quentina Tarantina. Snímek Tenkrát v Hollywoodu před časem Tarantino ohlásil jako svůj předposlední film, ale pravděpodobně tento svůj záměr nakonec nedodrží. Už proto, jak moc má rád svoje diváky: “Film byl měl být interaktivním zážitkem, pro mne je to velmi důležité a věřím, že i pro diváky. Na mé filmy se neustále vracejí,” prozradil režisér. Podívejte se na video z premiéry v Los Angeles, kde své dojmy z filmu prozrazují i hlavní představitelé Leonardo DiCaprio, Brad Pitt či Margot Robbie.

V příběhu, který se odehrává v roce 1969, Tarantino oživuje dobu a místa období, které bylo pro jeho tvorbu naprosto zásadní a kdy se vše – Spojené státy, Los Angeles, hierarchie hereckých hvězd v Hollywoodu a dokonce i filmy samotné – nacházelo na pomezí a nikdo neměl tušení, co se bude dít dál. V mnoha ohledech zde tak můžeme nalézt paralely s událostmi, které se odehrávají v Hollywoodu dnes.

Tento snímek je z pohledu celého Quentinova díla velice unikátní a je také jeho nejemocionálnějším filmem,“ míní producent David Heyman. „Svým způsobem se tu ohlížíme na to, co jeho tvorbu ovlivnilo a na filmy, které se mu líbily, na období, ve kterém vyrůstal a které ho pomáhalo utvářet – jedná se o vyznání lásky klasickému Hollywoodu. Ale scénář filmu mi přišel velice dojemný. Ano, byl vtipný, byl i napínavý. Ale ve své podstatě se jedná o velice citlivý příběh o jednom přátelství.“

Recenzi filmu najdete zde

Soutěž s filmem v pátek 16. srpna.

-red-
foto/video: Falcon, Sony © 2019